Obserwuj w Google News

„Benedetta“: twórca „Nagiego Instynktu” stworzył thriller erotyczny o słynnej zakonnicy [WIDEO]

2 min. czytania
05.10.2021 12:19
Zareaguj Reakcja

„Benedetta” Paula Verhoevena to film z repertuaru Cannes 2021, o którym było głośno niedługo po oficjalnej premierze. O czym opowiada? Kiedy premiera?

Benedetta - kadr z filmu
fot. materiały prasowe festiwalu w Cannes/Guy Ferrandis / SBS Productions

„Benedetta” Paula Verhoevena to bazująca na prawdziwych wydarzeniach, opowieść o zakonnicy Benedettcie Carlini, która cierpi na niepokojące wizje Jezusa, a w pewnym momencie na jej ciele pojawiają się nawet stygmaty. Holenderski reżyser, który zasłynął filmem „Nagi instykt” czy niedawnym świetnie przyjętym thrillerem erotycznym „Elle”, stworzył kolejną pełną seksu, skandali i walki o władzę opowieść, tym razem osadzoną w klasztorze. Działania Benedetty były tak charakterystyczne, że jej sprawą zainteresował się sam Watykan.

Redakcja poleca

Film bazuje na powieści historycznej Judith C. Brown – „Immodest Acts: The Life Of A Lesbian Nun In Renaissance Italy” (w luźnym tłumaczeniu na j. polski: „Nieprzyzwoite Akty: Życie zakonnicy lesbijki w renesansowych Włoszech”). Warto przypomnieć, że pierwotny tytuł filmu brzmiał „Błogosławiona Dziewica” (org. „Blessed Virgin”).

„Benedetta” – zwiastun 

Materiał promocyjny filmu przedstawia się następująco:

„Benedetta” – twórcy i obsada

Reżyserem filmu jest Paul Verhoeven. Scenariusz powstał zaś we współpracy twórcy „Nagiego instynktu” z Davidem Birkem, który pomagał reżyserowi także przy skrypcie do „Elle”.

Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów i aktorki jak: Virginie Efira, Charlotte Rampling, Daphné Patakia, Lambert Wilson and Olivier Rabourdin.

„Benedetta” – kiedy premiera?

Światowa premiera filmu odbyła się w lipcu tego roku podczas festiwalu filmowego w Cannes. Film posiada już polskiego dystrybutora w firmie Aurora Films, więc na pewno trafi do polskich kin. W tym momencie polska data premiery przewidywana jest wstępnie na 2022 rok.

Czytaj także:  Netflix: „Tick Tick… Boom“: Andrew Garfield w filmie twórcy „Hamiltona“ – zobacz zwiastun [WIDEO]

RadioZET.pl/IndieWire/Youtube

Najlepsze filmy biograficzne - TOP 10. M.in. "Bogowie", "Fighter" i "Piękny umysł" [ZDJĘCIA]