Obserwuj w Google News

„Benedetta“ – twórca „Nagiego Instynktu“ wraca z kontrowersyjnym projektem o zakonnicy lesbijce

2 min. czytania
05.05.2021 15:37
Zareaguj Reakcja

„Benedetta“ to najnowszy projekt Paula Verhoeven, reżysera hitu „Nagi Inskynkt“ i świetnie przyjętego filmu „Elle“. Nowe dzieło to oparta na prawdziwej historii, spowita w erotyce opowieść o Benadettcie Carlini – siostrze zakonnej, która rzekomo potrafiła czynić cuda.

Benedetta - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Pathe International

„Benedetta” to najnowsze dzieło Paula Verhoevena, zainspirowane prawdziwą historią z XV wieku, gdy Toskanią wstrząsnęła prawdziwa plaga. Film, który zadebiutuje w lipcu na  festiwalu w Cannes, opowiada o Benedettcie Carlini, po tym jak wstępuje do zakonu w mieście Pescia we włoskiej Toskanii. Po jej pojawieniu się w przybytku, wokół niej zaczynają dziać się coraz dziwniejsze rzeczy. Okazuje się bowiem, że kobieta od najmłodszych lat potrafiła czynić cuda. Film skupia się nie tylko na wpływie, jaki jej zachowanie miało na społeczność miasteczka, ale eksploruje także prywatne życie bohaterki. 

W tym miejscu warto wspomnieć, że pierwotny tytuł filmu brzmiał „Błogosławiona Dziewica” (org. „Blessed Virgin”), a cała opowieść bazuje na powieści historycznej Judith C Brown, zatytułowanej w luźnym tłumaczeniu: „Nieprzyzwoite Akty: Życie zakonnicy lesbijki w renesansowych Włoszech” (org. „Immodest Acts: The Life Of A Lesbian Nun In Renaissance Italy”). Jeśli dodać do tego fakt, że w 2017 roku na ulicach Cannes wisiał pierwszy plakat promocyjny filmu, prezentujący nagą pierś wychylającą się z rozpiętego habitu, można powiedzieć, że film miał mocny start, by zaciekawić widzów.

Redakcja poleca

„Benedetta” – zwiastun

W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun nowego filmu Paula Verhoevena. Materiał prezentuje się następująco:

„Benedetta” – obsada i ekipa

Reżyserem nowego projektu jest Paul Verhoeven, holenderski twórca najlepiej znany z takich filmów jak „Nagi inskynkt” czy „Elle”, które było pokazywane w Cannes w 2017 roku. Scenariusz do filmu, na podstawie powieści historycznej „Immodest Acts: The Life Of A Lesbian Nun In Renaissance Italy” autorstwa Judith C Brown, powstał we współpracy reżysera z Davidem Birkem, z którym Verhoeven pracował już przy „Elle”.

Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów i aktorki jak: Virginie Efira, Charlotte Rampling, Daphné Patakia, Lambert Wilson and Olivier Rabourdin.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Benedetta” – kiedy premiera?

Film ma mieć swoją światową premierę podczas  festiwalu filmowego w Cannes, który ma odbyć się w tym roku w dniach 6-7 lipca. Wiadomo także, że we Francji film trafi do kin już 9 lipca, w trakcie trwania festiwalu. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy dokładnie film trafi do polskich kin. Pewnym jest jednak, że trafi do Polski, gdyż Verhooven jest twórcą popularnym także w naszym kraju.

Czytaj także:  Duńczycy śmieją się z Polaków? Kontrowersje w filmie "Czarna Madonna", który jest na Netflixie

RadioZet.pl/Deadline