Obserwuj w Google News

Barwy szczęścia: gwiazdor serialu ujawnił, że jest gejem

Maciej Friedrich
2 min. czytania
31.07.2019 11:02

W polskim środowisku aktorskim nieczęsto zdarza się, że gwiazdy opowiadają o swojej homoseksualnej orientacji. Milczenie zdecydował się przerwać jeden z aktorów "Barw szczęścia". Tomasz Mycan wyznał, że jest gejem.

Barwy szczęścia: gwiazdor serialu ujawnił, że jest gejem
fot. screen:YouTube

" Barwy szczęścia" to jeden z najpopularniejszych seriali emitowanych na antenie TVP2. Widzowie śledzą perypetie ulubionych bohaterów już od niemal 12 lat. Produkcja została wielokrotnie nagrodzona, otrzymała między innymi statuetki Telekamer dla najlepszego serialu obyczajowego i codziennego. O serialu było również głośno z powodu szerokiego wątku homoseksualnego, jednego z pierwszych tak rozbudowanych w polskiej telewizji. Widzowie bardzo polubili wcielających się w gejów Przemysława Stippę i Tomasza Mycana. Ten drugi po trzech latach od rozstania z "Barwami szczęścia" udzielił wywiadu dla magazynu "Replika".

Barwy szczęścia: Tomasz Mycan wyznał, że jest gejem

"Replika" to magazyn społeczno-kulturalny wydawany przez stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii, poruszający tematy związane z LGBT. W wywiadzie dla dwumiesięcznika Tomasz Mycan dokonał "coming outu" i wyznał, że jest gejem. W dzisiejszych czasach to nadal odważna decyzja, którą docenili zarówno fani aktora, jak i redakcja "Repliki".

- Nie było w Polsce serialu z większym wątkiem gejowskim niż „Barwy szczęścia”. Parę gejów Maćka i Władka grali w nim Przemysław Stippa oraz  Tomasz Mycan. Tomasz Mycan jest gejem również poza „Barwami szczęścia” – w życiu. I właśnie u nas, w wywiadzie w najnowszej „Replice” robi coming out - czujemy się zaszczyceni! - czytamy w poście opublikowanym na facebookowym profilu magazynu.

ZOBACZ: Barwy szczęścia - przerwa wakacyjna 2019: kiedy nowe odcinki serialu?

Tomasz Mycan - kim jest aktor znany z "Barw szczęścia"?

Tomasz Mycan urodził się w 1977 roku w Lublinie. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Występuje między innymi na deskach Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. Na ekranie zadebiutował w 2002 roku w filmie Wojciecha Wójcika "Sfora: Bez litości" oraz serialu "Sfora". Poza "Barwami szczęścia", w latach 2006-2007 mogliśmy oglądać go w "Pierwszej miłości". Ostatni raz w roli filmowej pojawił się w produkcji "Dżej Dżej" z 2014 roku.

 

RadioZET.pl/MF