Obserwuj w Google News

Anthony Hopkins w nowym filmie twórcy oscarowego "Ojca". O czym opowie dramat "The Son"?

2 min. czytania
12.10.2021 09:00
Zareaguj Reakcja

Anthony Hopkins i Florian Zeller znowu łączą siły. Walijski gwiazdor wystąpi w nadchodzącym filmie twórcy oscarowego "Ojca". O czym opowie dramat "The Son"?

Ojciec - Anthony Hopkins - kadr z filmu
fot. Everett Collection/East News

Anthony Hopkins dołączył do gwiazdorskiej obsady filmu "The Son". W nowej produkcji twórcy nagrodzonego Oscarem "Ojca" wystąpią Hugh Jackman, Laura Dern, Vanessa Kirby oraz Zen McGrath.

Anthony Hopkins w filmie "The Son" Floriana Zellera

Film "Ojciec" z Hopkinsem i Olivią Colman w rolach głównych został nagrodzony statuetkami Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategoriach Najlepszy aktor pierwszoplanowy oraz Najlepszy scenariusz adaptowany. Florian Zeller pracuje obecnie nad nową produkcją zatytułowaną "The Son".

Redakcja poleca

Jak podaje The Hollywood Reporter, reżyser potwierdził w oficjalnym oświadczeniu, że walijski aktor dołączył do obsady jego najnowszego dzieła, które jest swego rodzaju kontynuacją "Ojca".

Po naszej podróży w "Ojcu" nie mógłbym zrobić kolejnego filmu bez Anthony'ego. Był pierwszą osobą, która przeczytała scenariusz filmu "The Son", ponieważ jeden z jego bohaterów został napisany specjalnie z myślą o nim. Jego obecność w obsadzie i możliwość, aby opowiedział tę nową historię, było zaszczytem, głęboką radością i czymś bardzo emocjonalnym.

Mimo że Hopkins występuje w nowym filmie Zellera, tym razem nie gra głównej roli. W tytułową postać wcielił się młody australijski aktor Zen McGrath. Reżyser celowo szukał mało znanego artysty. Po castingu z McGrathem filmowiec został "natychmiast oszołomiony jego intensywnością i mocą emocjonalną".

Scenariusz filmu "The Son" powstał na bazie sztuki teatralnej pod tym samym tytułem, której autorem jest Zeller. Adaptację przygotował reżyser we współpracy ze scenarzystą "Ojca" Christopherem Hamptonem. Film opowiada o Peterze (Jackman) i jego nowej partnerce Beth (Kirby). Ich życie z nowym dzieckiem pogrąża się w chaosie, gdy pojawia się była żona głównego bohatera - Kate (Dern) z ich nastoletnim synem Nicholasem (McGrath). Na razie nie wiadomo, w kogo wcieli się Hopkins. 

Redakcja poleca

"The Son": kiedy premiera nowego filmu z Anthonym Hopkinsem?

Zdjęcia do "The Son" zakończono w październiku 2021 roku w Londynie. Ponadto produkcję kręcono w Nowym Jorku i we Francji. Na razie nie wiadomo, kiedy nowy film Zellera trafi do kin. 

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter

Najciekawsze premiery października 2021. Które filmy i seriale obejrzeć w tym miesiącu? [TYTUŁY, DATY]