Obserwuj w Google News

Ann Ratray nie żyje. Aktorka i matka gwiazdy "Kevina samego w domu" miała 81 lat

2 min. czytania
21.06.2021 08:15
Zareaguj Reakcja

Zmarła Ann Ratray - amerykańska aktorka i nauczycielka aktorstwa, prywatnie matka jednego z gwiazdorów komedii "Kevin sam w domu" i Miss America. Miała 81 lat.

znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

9 czerwca 2021 roku odeszła Ann Willis Ratray. Była amerykańską aktorką teatralną, kinową i telewizyjną. Przez lata uczyła aktorstwa kolejne pokolenia artystów. Miała 81 lat.

Ann Ratray nie żyje - kim była i gdzie grała?

Jak podaje Deadline, o śmierci Ratray poinformował jej syn - Devin Ratray, który również jest aktorem. Zasłynął głównie rolą Buzza - osiłkowatego i złośliwego starszego brata tytułowego bohatera komedii świątecznej "Kevin sam w domu". Na Instagramie artysty pojawił się smutny wpis, w którym wyjaśnione zostały, okoliczności śmierci Ann Ratray.

Ann Willis Ratray - aktorka, artystka, modelka, zwyciężczyni konkursu Miss America, nauczycielka, żona i matka, zmarła 9 czerwca około 20:42. W chwili śmierci leżała w swoim łóżku otoczona przez rodzinę. Prosimy o prywatność do czasu ogłoszenia nabożeństwa żałobnego i z góry dziękujemy za wasze kondolencje. Ann pozostawiła swoich dwóch synów, wnuka Rileya i męża, z którym 18 czerwca obchodziłaby 55-lecie małżeństwa.

Według Deadline aktorka od dawna cierpiała z powodu problemów zdrowotnych. Prawdopodobnie to własnie one przyczyniły się do jej śmierci.

Redakcja poleca

Ann Willis Ratray urodziła się 14 listopada 1944 roku w Cranston w stanie Rhode Island. W 1958 roku zdobyła tytuł Miss America. Wykorzystała nagrodę pieniężną, by rozpocząć naukę aktorstwa w American Academy of Dramatic Arts w Nowym Jorku. 10 lat później spełniła swoje marzenia o występie scenicznym. Zadebiutowała na Broadwayu w sztuce "Mame" u boku Angeli Lansbury. Chociaż nie zrobiła wielkiej kariery, bo wystąpiła w zaledwie kilku filmach kinowych i telewizyjnych oraz serialu "Mission: Impossible", przez lata wykształciła wielu aktorów, pracując w roli mentorki tego zawodu. Wśród uczniów Ratray znaleźli się między innymi Graham Patrick Martin ("Query"), Merritt Wever ("Siostra Jackie"), Kaitlyn Nichol ("Czarno to widzę"), YaYa DaCosta ("Chicago Med") czy David Alvarez, który wystąpi w nadchodzącym filmie Stevena Spielberga "West Side Story". Uczyła aktorstwa również swojego syna Devina.

Redakcja poleca

Pozostawiła męża Petera Ratraya (również aktora), synów Devina i Luke'a, siosrę, dwóch braci i wnuków.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/