Obserwuj w Google News

Amerykańscy krytycy zachwyceni filmem Małgorzaty Szumowskiej. Kiedy produkcja trafi do polskich kin?

Roksana Orlicka
2 min. czytania
31.03.2022 11:21
Zareaguj Reakcja

Małgorzata Szumowska odnosi sukcesy w Stanach Zjednoczonych. Jej najnowszy film "Infinite Snow" z Naomi Watts zachwycił krytyków. O czym jest film, kto w nim jeszcze występuje i kiedy premiera w Polsce?

Naomi Watts i Małgorzata Szumowska
fot. Andrew H. Walker/Shutterstock/Rex Features/East News

Amerykańscy krytycy zachwyceni filmem polskiej reżyserki. Chodzi o film "Infinite Storm" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Kiedy produkcja trafi do polskich kin, kto w niej występuje i o czym film opowiada? Podajemy szczegóły.

Zobacz także:  Bruce Willis kończy karierę. Czym jest spowodowana niespodziewana decyzja?

Film "Infinite Snow" Małgorzaty Szumowskiej podbija USA [FABUŁA, OBSADA]

"Infinite Snow" to najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, który powstał we współpracy z Michałem Englertem. W rolę główną wcieliła się Naomi Watts. Film zadebiutował w Stanach Zjednoczonych 25 marca 2022 roku i od tej pory zbiera same zachwyty. "Infinite Snow" jest wyświetlany w ponad 1500 amerykańskich kinach. Film tylko przez weekend zarobił prawie 800 tysięcy dolarów, debiutując tym samym w amerykańskim box office. 

Redakcja poleca

Jak zauważa Gutek Film, polski dystrybutor produkcji, tak szerokiej dystrybucji w Stanach Zjednoczonych nie miał film żadnego polskiego twórcy od lat. Amerykańscy krytycy, związani z takimi mediami jak New York Times czy Variety, podkreślają, że film Szumowskiej jest świetnie zrealizowany, a do tego jego fabuła jest przejmująca i trzyma w napięciu. 

To odważny i zapadający w pamięć obraz traumy, współczucia i nieprawdopodobnej siły. Szumowska sprawnie tworzy przejmujące kino akcji, a wysmakowane zdjęcia Michała Englerta (współreżysera) potęgują emocje - pisze w recenzji Gary Goldstein, krytyk Los Angeles Times.

Film "Infinite Snow" przedstawia historię kobiety, Pam, która wybiera się na samotną wspinaczkę na Górę Waszyngtona. Pogoda gwałtownie się załamuje. Pam odnajduje ślady sportowych butów na śniegu, następnie decyduje się rozpocząć poszukiwania nieprzygotowanego turysty.

"Infinite Snow": kiedy film Małgorzaty Szumowskiej trafi do polskich kin?

Film "Infinite Snow" ma wyznaczoną datę premiery na 27 maja 2022 roku.

Zobacz także:  „Detektyw Bruno”: nowa polska komedia rodzinna od scenarzysty hitu Netfllixa „Hiacynt”

RadioZET.pl/Gutekfilm.pl

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Polscy aktorzy i twórcy nagrodzeni Oscarem - zobacz, kto zdobył złotą statuetkę