Obserwuj w Google News

Amazon Prime Video: październik 2022: nowości na platformie VOD [LISTA]

3 min. czytania
28.09.2022 10:29
Zareaguj Reakcja

Amazon Prime Video to popularna platforma streamingowa. Choć jej sława nie jest tak duża jak Netflixa czy HBO Max, dzięki takim serialom jak „The Boys“, „Fleabag“ czy ostanio budzących sprzeczne opinie „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy“, ma swoich zagorzałych fanów. Właśnie ogłoszono plany dystrybucyjne na październik. Co obejrzymy na platformie w tym miesiącu?

Catherine Called Birdy - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Amazon Prime Video

Amazon Prime Video – nowości na październik 2022. Dziennikarze otrzymali właśnie informację prasową z zapowiedziami programowymi platformy Amazon Prime Video. Wynika z niej, że w październiku na Amazonie otrzymamy cztery oryginalne produkcje, z różnych gatunków. Na które z nich najbardziej warto czekać?

Redakcja poleca

Amazon Prime Video – październik 2022 – lista nowości

„Catherine Called Birdy”

„Catherine Called Birdy” to najnowszy film w reżyserii Leny Dunham, twórczyni i głównej aktorki uznanego serialu HBO „Dziewczyny". Film, pokazywany podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Toronto, to opowieść o nastoletniej dziewczynie, rozgrywająca się w angielskiej wiosce w 1920 roku. Jej ojciec jest zdeterminowany, by wykorzystać ślub swojej córki do ocalenia dworu i rodzinnego majątku. Plany mężczyzny muszą zetrzeć się jednak z upartym charakterem Catherine, które nie w głowie zamążpójście. W roli głównej Bella Ramsey, aktorka która skradła serca fanów „ Gry o tron” swoją rolą Lyanny Mormont w 7. i 8. sezonie hitu HBO.

Premiera filmu: 7 października.

„The Peripheral”

Serial science-fiction, bazujący na motywach powieści Williama Gibsona „Peryferal”. Za sterami serialu stoją twórcy „ Westworld”, Jonathan Nolan i Lsa Joy, a showrunnerem jest Scott B. Smith. Osadzona w świecie przyszłości, gdzie technologia zmieniła sposób funkcjonowania społeczeństwa, opowieść o Flynne Fisher – młodej kobiecie, która za wszelką cenę próbuje utrzymać rozbitą rodzinę w kontakcie. Pewnego dnia odkrywa jednak sekretne połączenie z alternatywnym wymiarem i własną mroczną przyszłością, co diametralnie zmienia jej życie. Dziewczyna musi podjąć serię ważnych decyzji i zdecydować, w której wersji rzeczywistości chce dalej żyć.

Premiera serialu: 21 października.

„Run Sweatheart Run” 

Run Sweatheart Run - kadr z filmu
fot. fot. materiały prasowe Amazon Prime Video

Amerykański thriller z gwiazdą „Resident Evil: Remedium” Ellą Balinską w roli głównej. Dziewczyna udaje się na wymarzoną randkę z facetem swoich marzeń. Jej idylla nie trwa jednak długo, gdyż podczas spotkania mężczyzna okazuje się nie lada brutalem, który ma obsesję na jej punkcie. Dziewczynie cudem udaje się uciec z randki, ale mężczyzna podąża za nią. „Kochanie, uciekaj”, myśli sobie w głowie bohaterka, gdy zaczyna się krwawa gra w kotka i myszkę. W pozostałych rolach m.in. gwiazda „Gry o tron” Pilou Asbæk czy Clark Gregg, najlepiej znany jako Agent Phil Coulson w filmach i serialach z Marvel Cinematic Universe.

Premiera filmu: 28 października.

„The Devil’s Hour"

Serial opowiada historię rodem z horroru. Lucy Chambers budzi się każdej nocy o 3:33, zwanej potocznie godziną duchów, bądź jak sugeruje tytuł godziną diabła (w końcu 3:33 to połowa „numeru bestii: 666”) i czuje w swoim domu dziwną, niepokojącą obecność.

Pewnej nocy dochodzi do wniosku, że muszą to być oznaki, bądź ech innego życia, które miało miejsce w tym domu. Lucy próbuje poradzić sobie z własnym stresem oraz coraz trudniejszą relacją z obojętnym, pozbawionym uczuć ośmioletnim synem. Czy on też czuje nadprzyrodzoną obecność? Gdy w okolicy dochodzi do serii brutalnych morderstw, kobieta musi zadać sobie pytania, na które odpowiedzi piekielnie się boi.

Premiera filmu: 28 października. 

Czytaj także:  "Goście" - zwiastun i recenzja jednego z najbardziej przerażających thrillerów ostatnich lat [WIDEO]

RadioZET.pl/NaEkranie.pl/informacje prasowe Amazon Prime Video/YouTube

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET