Obserwuj w Google News

Aleksandra Woźniak była gwiazdą „13 posterunku”. Gwiazda zmieniła zawód. Co dziś porabia?

Sylwia Wamej
2 min. czytania
19.07.2019 13:30
Zareaguj Reakcja

Aleksandra Woźniak kojarzona jest najbardziej z „13 posterunkiem”. Od jakiegoś czasu pochłania ją zupełnie inne zajęcie. Choć nie porzuciła całkiem aktorstwa, na planie filmowym bywa już bardzo rzadko. Co teraz robi?

Aleksandra Woźniak
fot. Viphoto/ East News

Aleksandra Woźniak porzuciła aktorstwo?

Aleksandra Woźniak szerszej publiczności kojarzona jest przede wszystkim z serialem „13 posterunek”. Choć na swoim koncie ma wiele ról filmowych i serialowych, to właśnie najbardziej kojarzona jest z kreacją policjantki Kasi. 44-letnia aktorka nie ukrywa, że trochę jej to przeszkadza, dlatego chce zająć się zupełnie czymś innym.

„Jestem aktorką od 26 lat, zagrałam w wielu filmach, ale cokolwiek bym zrobiła, widzowie i tak głównie kojarzą mnie z tym serialem. A przecież zagrałam w nim 20 lat temu! Uważam, że nie jest to specjalnie pozytywne i chciałabym to zmienić” – powiedziała aktorka w rozmowie z „Rewią”.
Gwiazda, choć nie zrezygnowała całkiem z aktorstwa — możemy oglądać ją w „Klanie”, wybrała zupełnie inną drogę zawodową. „Skończyłam germanistykę i przez kilka lat pracowałam jako dyplomowany tłumacz. Obecnie kończę psychologię na uniwersytecie w Sopocie i za półtora roku chcę otworzyć własny gabinet. Z tym wiążę swoją przyszłość" – podkreśliła aktorka w najnowszym wywiadzie.

EN_01282960_0053
fot. Viphoto/East News

Aleksandra Woźniak chce zostać psychologiem

Jak dodała Aleksandra Woźniak, psychologia zaintrygowała ją na tyle, że postanowiła kształcić się w tym kierunku. „Było w tym trochę przypadku. Kilka razy miałam kontakt z psychologami i coś mnie w tej dziedzinie zaintrygowało, a nawet zafascynowało. Psychologia tak naprawdę towarzyszy aktorowi od samego początku. Przecież, żeby stworzyć jakąś postać, potrzebne są umiejętności wnikliwego zajrzenia w siebie. Gdybym zaczęła studiować fizykę jądrową, wtedy, owszem, wszyscy mogliby się zdziwić. A tak, nie widzę w tym niczego nadzwyczajnego” – powiedziała Aleksandra Woźniak. Aktorka znacznie częściej niż na planie filmowym bywa w przestrzeniach Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego w Sopocie. Najbardziej interesuje ją psychologia kliniczna.

 

RadioZEt.pl/ SW