Zamknij

Serial z Borysem Szycem nie pojawi się w HBO. Wiemy, co się stało

11.01.2023 10:28

"Warszawianka" nie ukaże się w HBO Max. Serial został przejęty przez platformę SkyShowtime. Jest to skutek umowy, która zapewnia serwisowi wyłączne prawa do ponad dwudziestu seriali Warner Bros. Discovery.

Serial z Borysem Szycem nie pojawi się w HBO. Wiemy, co się stało
fot. materiały prasowe HBO

Serial "Warszawianka", w którym gra Borys Szyc, nie ukaże się w HBO Max. Nieemitowana dotąd produkcja, oparta o scenariusz Jakuba Żulczyka, została przejęta przez serwis SkyShowtime wraz z innymi produkcjami lokalnymi. Wśród nich znalazły się "Módl się, słuchaj, zabijaj", "Witamy na odludziu" i "Sukces".

Dzięki umowie bogaty katalog treści proponowanych przez SkyShowtime obejmować będzie także na kolejnych europejskich rynkach lokalne tytuły docenione przez krytyków, czyniąc ofertę  jeszcze bardziej atrakcyjną. Oprócz dziewięciu wspomnianych produkcji, również 12 innych docenianych seriali z biblioteki HBO Max dostępnych będzie na wyłączność w SkyShowtime od marca 2023 roku. poinformowano w specjalnym komunikacie.

Zgodnie z zapowiedzią serwis SkyShowtime ma wejść do Polski w pierwszych miesiącach 2023 roku.

Zobacz także: Zosia Ślotała o Borysie Szycu. Jaki ma kontakt z byłym partnerem?

"Warszawianka". O czym opowiada serial z Borysem Szycem?

"Warszawianka" to tragikomiczny serial ze stajni HBO, w którym Borys Szyc wciela się w czterdziestoletniego imprezowicza i bawidamka. Główny bohater czuje się źle z tym, że jest ograniczany przez rodziców i czasy, w których przyszło mu żyć. Poszukuje szczęścia, łącząc w sobie oblicza pewnego siebie kochanka i niedojrzałego mężczyzny. Twórcy zapewniają, że jest to postać niezwykle złożona. Czy Szyc dobrze wypadnie w tej roli? Przekonamy się o tym, oglądając "Warszawiankę".

"Warszawianka" to historia o miłości, przyjaźni, długach i kacu. Miejska ballada o śmiechu przez łzy, wschodach i zachodach słońca, bardzo złych decyzjach i ciągłym spadaniu na cztery na łapy. Jej bohatera poznajemy w jego czterdzieste urodziny. Chyba trudno o cięższy moment w życiu człowieka. Za nim najlepsze, przed nim niewiadoma; czas puka do drzwi, dopominając się o zaciągnięty kredyt — mówił Jakub Żulczyk w informacji prasowej.

W serialu grają także Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Zofia Wichłacz, Ilona Ostrowska, Paulina Gałązka i Piotr Polak.

loader

Źródła: RadioZET.pl/Filmweb.pl/PAP.pl