Zamknij

TVP tworzy serial o Annie Przybylskiej. Kiedy premiera?

25.11.2022 14:09

Biograficzny film "Ania" okazał się wielkim hitem kinowym, więc jego twórcy nie zamierzają tracić czasu — postanowili stworzyć 4-odcinkowy serial, opowiadający historię życia Anny Przybylskiej.

Anna Przybylska
fot. KFP/REPORTER

Pełnometrażowy film "Ania" okazał się wielkim kinowym hitem. Z danych opublikowanych przez serwis Wirtualnemedia.pl wynika, że w weekend otwarcia do kin na film o Annie Przybylskiej wybrało się aż 122 tys. osób. Pod koniec października 2022 liczba widzów powiększyła się do 500 tys.

Zachęceni sukcesem pełnometrażowej produkcji, twórcy filmu "Ania" postanowili podbić srebrny ekran. Warto przypomnieć, że podobną strategię przez lata stosował Patryk Vega. W kilka tygodni po premierze kinowej swoich filmów, na Canal+ debiutowały serialowe wersje danego tytułu, nieco inaczej zmontowane i poszerzone o wycięte materiały.

Zobacz także: Anna Przybylska mogła wystąpić w „Tańcu z gwiazdami”. Dlaczego tak się nie stało? Egurrola odpowiada

TVP produkuje serial o Annie Przybylskiej. Powtórzy sukces filmu "Ania"?

Redaktorzy Wirtualnemedia.pl ustalili, że serialowa wersja biografii Anny Przybylskiej podzielona zostanie na cztery odcinki. Produkcja czerpała będzie z filmu dokumentalnego, będąc jego dopełnieniem. W serialu pojawią się wywiady z bliskimi tragicznie zmarłej aktorki, na które nie było miejsca w wersji pełnometrażowej.

W serialu pojawi się wiele sławnych osób, z którymi Przybylska miała okazję współpracować. Serwis donosi, że produkcja pokaże wypowiedzi Jana Englerta, Anny Dereszowskiej, Piotra Szwedesa, Cezarego Pazury i Michała Żebrowskiego.

Za produkcję odpowiedzialni są Michał Bandurski i Krystian Kuczkowski. Paweł Gajewski zostal zatrudniony w roli producenta. Premiera serialu o Annie Przybylskiej — jak podaje wspomniany serwis — najpewniej odbędzie się w pierwszych miesiącach 2023 roku.

loader

Źródła: RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl