Zamknij

Twórca kultowego serialu oskarżony o przemoc domową. Nie odpowie za nowe odcinki

25.01.2023 16:42

Justin Roiland - twórca serialu "Rick i Morty" nie jest już związany z produkcją kolejnych odcinków. Pod jego adresem pojawiały się poważne oskarżenia.

Justin Roiland
fot. Chris Pizzello/Associated Press/East News

Szefowie pasma Adult Swim stacji Cartoon Network podjęli decyzję o wydaleniu z pracy nad nowym sezonem serialu "Rick i Morty" jego współtwórcę - Justina Roilanda. Filmowiec udzielał również głosu głównym bohaterom. Powodem zwolnienia są oskarżenia o przemoc domową.

"Rick i Morty": Justin Roiland wyrzucony z produkcji serialu

"Rick i Morty" to komediowy animowany serial science fiction, który opowiada historię genialnego, ale skrajnie nieodpowiedzialnego naukowca Ricka Sancheza oraz jego nierozgarniętego wnuka Morty'ego. Wraz z pozostałymi członkami rodziny przeżywają różne międzywymiarowe przygody, często będące krzywym zwierciadłem otaczającej nas rzeczywistości. Produkcja słynie z oryginalnego humoru, nieoczekiwanych zwrotów akcji oraz krytyki społeczeństwa i kultury.

Fani czekają na kolejny sezon "Ricka i Morty'ego", ale jak podaje The Guardian, w nowych odcinkach nie usłyszymy Roilanda, który zostanie zastąpiony innym aktorem. Tym samym jedynym showrunnerem serialu został Dan Harmon. Do sytuacji doszło po tym, kiedy światło dzienne ujrzały oskarżenia pod adresem Roilanda o przemoc domową.

Twórca nie przyznał się do winy i oczekuje na proces. Konkretnie został oskarżony o uszkodzenie ciała i bezprawne uwięzienie pod groźbą przemocy lud przy pomocy oszustwa. Do sytuacji miało dojść w 2020 roku. Osobą, która oskarża Roilanda jest kobieta, z którą wówczas mieszkał i był w związku.

Pełnomocnik współtwórcy "Ricka i Morty'ego" - T. Edward Welbourn, wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Nie tylko Justin jest niewinny, ale mamy również wszelkie powody, by oczekiwać, że ta sprawa zostanie oddalona, gdy biuro prokuratora okręgowego zakończy metodyczną analizę dowodów.

24 stycznia 2023 roku Marie Moore - starsza wiceprezeska do spraw komunikacji Adult Swim, wydała oświadczenie dotyczące statusu Roilanda.

Adult Swim zakończyło współpracę z Justinem Roilandem.

Roiland użycza głosu zarówno Rickowi, jak i Morty'emu, a także różnym innym mniejszym postaciom. Jak podaje The Hollywood Reporter, nieoficjalne źródła zdradziły, że bohaterowie przemówią nowymi głosami, ale Roiland nadal będzie wymieniony w napisach jako współtwórca serialu, mimo że de facto nie będzie pracował przy kolejnych odcinkach.

"Rick i Morty" sezon 7: kiedy premiera?

6. sezon "Ricka i Morty'ego" trafił na pasmo Adult Swim 4 września 2022 roku. W Polsce serial est dostępny na HBO Max. Na razie nowe odcinki nie mają konkretnej daty, ale wiadomo, że zadebiutują w 2023 roku, prawdopodobnie latem. Niewykluczone jednak, że wyrzucenie Roilanda może przyczynić się do opóźnienia premiery 7. sezonu.

loader

RadioZET.pl/The Guardian/The Hollywood Reporter