TVP zapowiada nowy serial "Polowanie na ćmy". Wiadomo, o czym opowie

28.01.2023 21:42

"Polowanie na ćmy" to nowy polski serial historyczny, który wiosną zasili ramówkę TVP1. Wiadomo już, o czym opowie produkcja i kto w niej wystąpi.

Polowanie na ćmy
fot. Materiały prasowe TVP

TVP zapowiada nowy serial. Jak czytamy na portalu wirtualnemedia.pl, ma on nosić tytuł "Polowanie na ćmy", ale roboczo jest znany jako "Pogrom 1905. Miłość i hańba". Produkcja przedstawi historię Polaków pod rosyjskimi zaborami, skupiając się na losach niezwykłych kobiet.

Zobacz także: "M jak miłość": Paweł trafi do więzienia? Smutny los ulubionego bohatera widzów

"Polowanie na ćmy": TVP zapowiada nowy serial. Wiadomo, o czym opowie

Akcja serialu "Polowanie na ćmy" ma się rozgrywać przede wszystkim w Warszawie. To właśnie tam rosyjskie represje przybliżają Polaków do zrywu niepodległościowego. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, w rolach głównych zobaczymy Sonię Mietielicę ("Stulecie Winnych”), Monikę Krzywkowską ("Odwróceni. Ojcowie i córki”) oraz Piotra Nerlewskiego ("Wojenne dziewczyny”). W obsadzie pojawią się też Daria Polunina, Karolina Rzepa, Przemysław Stippa i Piotr Siwek.

Fabuła "Polowania na ćmy" ma być oparta na powieści Wacława Holewińskiego o tytule "Pogrom 1905". Reżyserem serialu jest Michał Rogalski, a scenarzystkami Katarzyna Tybinka i Anna Gabryś.

Zdjęcia do produkcji powstawały w 2021 roku w Warszawie, Radomiu, Łodzi, Poznaniu, Modlinie czy Sosnowcu

"Polowanie na ćmy": kiedy serial trafi na antenę TVP1?

Jak ustaliły wirtualnemedia.pl, serial "Polowanie na ćmy" trafi do wiosennej ramówki Telewizji Polskiej. Dokładna data premiery nie jest jednak jeszcze znana. Wiadomo, że pierwszy sezon ma się składać z siedmiu epizodów.

loader

Zobacz także: To będzie nowy hit kolejnych miesięcy. Serial "Maria Antonina" trafi na Canal +

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl

Yellowjackets
5 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe Canal +