Zamknij

„Odwilż” powraca. Powstaną nowe odcinki polskiego hitu HBO Max [WIDEO]

19.11.2022 17:28

„Odwilż” wraca. Zaskakującą informacją podzielili się przedstawiciele polskiego oddziału HBO Max. Okazuje się, że polska produkcja przetrwała decyzję zarządu amerykańskiego oddziału HBO o wstrzymaniu produkcji europejskich filmów i seriali. Powstaną nowe odcinki „Odwilży”. Kiedy premiera?

Odwilż - kadr z serialu
fot. materiały prasowe HBO Max

Odwilż” wróci na ekrany. Polski serial kryminalny, opowiadający przejmującą historię pewnej policjantki ze Szczecina, która musi rozwikłać zagadkę brutalnej zbrodni, zadebiutował w kwietniu tego roku i z marszu stał się wielkim sukcesem platformy HBO Max. Serial był chwalony przede wszystkim za posępny klimat, dobrą intrygę kryminalną oraz obyczajową otoczkę wokół głównej bohaterki.

W kwietniu tego roku zagraniczny oddział HBO Max zarządził, że zamyka produkcje lokalne, w tym te przygotowywane przez HBO Europe. Wydawało się wtedy, że oznacza to koniec przygód Katarzyny Zawiei. Teraz jednak okazuje się, że nic bardziej mylnego. „Odwilż” odżyła i ma się dobrze. Właśnie rozpoczęto prace na planie 2. sezonu.

„Odwilż”: powstanie 2. sezon. Co już wiadomo o nowych odcinkach? 

HBO Max poinformowało w specjalnym komunikacie, że w Szczecinie właśnie rozpoczęły się prace nad 2. sezonem serialu. Z informacji udostępnionych przez firmę oraz z Instagram i portalu NaEkranie.pl wiemy, że w nowych odcinkach na pewno powrócą: Katarzyna Wajda, Andrzej Grabowski oraz Bartek Kotschedoff. Producentem serialu pozostanie Bogumił Lipski, a producentem wykonawczym Jonathan Young.

Fabuła nowego sezonu jest na razie nieznana.

Jak doszło do tego, że „Odwilż 2” powstaje, mimo że HBO ucięło produkcje z Europy?

Na to pytanie uzyskali odpowiedź dziennikarze portalu NaEkranie.pl, którzy wystosowali do HBO Polska specjalną wiadomość. Oto, co przedstawiciele platformy odpisali:

– Po połączeniu się WarnerMedia i Discovery, w ramach procesu prowadzącego do złączenia HBO Max i discovery+ w jedną globalną platformę streamingową, przeprowadzono przegląd europejskich projektów będących na etapie produkcji i postprodukcji. Przed ogłoszeniem decyzji o zaprzestaniu dalszych prac w Europie Środkowo-Wschodniej nad nowymi tytułami dla HBO Max oraz zmianą priorytetów i położeniu nacisku na zlecanie i pozyskiwanie treści dla połączonego biznesu, kilka nowych projektów otrzymało już wcześniej zielone światło. Jednym z takich projektów jest właśnie nowy sezon serialu Max Original Odwilż. W tym tygodniu w Szczecinie rozpoczęły się zdjęcia do nowego sezonu serialu.

loader

„Odwilż” – kiedy premiera nowych odcinków? 

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie nowe odcinki trafią do widzów. Znając jednak system prac nad serialami, istnieje szansa, że produkcja zawita na platformie w pierwszym półroczu 2023 roku. Jak będzie w rzeczywistości – czas pokaże.

Pierwszy, sześcioodcinkowy sezon serialu dostępny jest zas na platformie streamingowej HBO Max. Produkcja reklamowana jest następującym zwiastunem:

Czytaj także: "Goście" - zwiastun i recenzja jednego z najbardziej przerażających thrillerów ostatnich lat [WIDEO]

RadioZET.pl/NaEkranie.pl/informacja prasowa HBO Max/Instagram

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET