Zamknij

„Na Wspólnej“: bohaterka Ewy Gawryluk jest zaskoczona, że jej matka jest lesbijką

24.01.2023 18:07

„Na Wspólnej“ idzie z duchem czasu. W hitowym serialu TVNu pojawił się motyw lesbijskiej relacji dwóch seniorek. Rewelacja zaskoczyła jedną z bohaterek show. Wiemy, co dokładnie wydarzyło się w popularnym serialu.

„Na Wspólnej“: bohaterka Ewy Gawryluk jest zaskoczona, że jej matka jest lesbijką
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Lesbijska miłość w nowych odcinkach „Na Wspólnej”. Serial TVNu, który emitowany jest nieprzerwanie od 27 stycznia 2003 roku – a więc już za kilka dni obchodzić będzie swoje dwudziestolecie – wprowadził właśnie wątki LGBTQ+ do swojej głównej fabuły. Mowa o lesbijskiej relacji dwóch seniorek.

Lesbijska miłość w „Na Wspólnej” 

Jak czytamy w materiale portalu Onet.pl, w 3563. odcinku popularnego serialu, Ewa Hoffer, grana brawurowo przez Ewę Gawryluk, dowiedziała się, że jej matka jest w związku z drugą kobietą. Rewelacja na temat matki, wstrząsnęła światem i światopoglądem bohaterki.

Do coming outu doszło podczas wspólnego obiadu. To właśnie w takich okolicznościach matka i córka odbyły ze sobą szczerą rozmowę. Seniorka wyznała juniorce, co łączy ją z Felicją, którą dziewczyna często widywała w domu matki. Córka dostrzegła, że matka dziwnie zachowuje się w towarzystwie kobiety, więc postanowiła skonfrontować się z rodzicielką.

– Macie jakiś sekret? — zapytała podczas wspólnej kolacji.

– Ewuniu, jesteśmy z Felicją parą — odpowiedziała matka.

– ­Tak, mamuś, ja pamiętam, że się przyjaźnicie z panią Felą.

–  Nie tylko. Jesteśmy jak małżeństwo, jak ty i Arek.

Te słowa zszokowały córkę, która nie wiedziała, co powiedzieć. Początkowo próbowała obrócić sprawę w żart i zwalić sytuacją na karb choroby matki. Irena choruje bowiem na Alzheimera, Ewa uznała więc, że to jeden z objawów i matka nie wie, co do końca mówi.

Tego jednak było za wiele. Irena się poirytowała i powiedziała wprost, co leży jej na sercu.

– Dziecko, ja próbuję ci powiedzieć, że kocham Felicję, a ona kocha mnie – wypowiedziała do córki.

W tym momencie do rozmowy dołączył się Arek. Bohater Marka Kality powiedział:

– Ewa, to jest prawda. Twoja mama jest w szczęśliwym związku z panią Felicją.

Temat niedowierzania Ewy ciągnął się dalej także w kolejnym odcinku. Dziennikarze Onetu podkreślają, że w epizodzie 3564. pojawia się scena, w której Ewa nie może spać, bo jest zbyt przejęta rewelacjami, które usłyszała.

– Moja mama jest lesbijką, słyszysz, jak to brzmi? To jest jakiś absurd. Ona nigdy nie interesowała się kobietami, była szczęśliwa z moim tatą. Może się mylę, może cały czas miała jakieś drugie życie – rzuciła do swojego partnera, Arka.

– Zakochała się. Znowu jest szczęśliwa. Co za różnica, że z kobietą — usłyszała od mężczyzny.

– Przecież ona sama dobrze nie wie, co się z nią dzieje — oceniła zaniepokojona bohaterka.

Na razie nie wiemy, jak dalej potoczą się losy bohaterów i w jaki sposób Ewa powie, że w pełni akceptuje swoją matkę. Będziemy musieli przekonać się, oglądając kolejne odcinki serialu.

loader

„Na Wspólnej” – gdzie i kiedy oglądać serial?

Nowe odcinki serialu emitowane są od poniedziałku do czwartku o 20.15 na antenie TVN. Dotychczasowe odcinki można znaleźć także na platformie streamingowej Player.pl.

Czytaj także: Oscary 2023: lista nominacji. Polski „IO“ z nominacją dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego

RadioZET.pl/onet.pl/Plejada.pl

Najlepsze filmy 2022 roku – wybór redakcji kulturalnej RadioZET.pl [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe dystrybutorów