Zamknij

„Maria Antonina“: nowy historyczny hit Canal+. Philippe Tłokiński opowiada o serialu [WYWIAD WIDEO]

20.01.2023 17:27

„Maria Antonina“ to nowa propozycja dla fanów francuskiej historii. Serial, osadzony w XVIII-wiecznej Francji, opowiada historię monarchini, skupiając się na jej życiu osobistym i uczuciowym na nieznaną dotąd skalę. Jeden z aktorów nowej produkcji historycznej opowiada nam, czego możemy spodziewać się po serialu Canal+.

Maria Antonina - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Canal+

„Maria Antonina” to nowy serial Canal+, zrealizowany z niezwykłym rozmachem. Pierwszy sezon to ośmioodcinkowa historia o niezwykłej kobiecie, której sposób zachowania i myślenia przekraczał jej czasy. Nienawidzona za życia, pokochana przez kulturę po śmierci. Uznana za ikonę mody i „pierwszą influencerkę Fancji”. Nowa produkcja w odcinkach sygnowana jest nazwiskiem nominowanej do Oscara brytyjskiej scenarzystki Deborah Davis, która zasłynęła skryptem do oscarowej „Faworyty” Yorghosa Lanthimosa. Reżyserami odcinków są Pete Travis i Geoffrey Enthoven. W roli głównej wystąpiła zaś urodzona w Rosji niemiecka aktorka Emilia Schüle. 

„Maria Antonina” – rozmowa z polskim aktorem na planie serialu

Miałem przyjemność pojawić się na planie serialu w Paryżu i porozmawiać z członkami ekipy filmowej. W tym z polskim aktorem Philippem Tłokińskim, który wciela się w rolę Pierre’a Baumarchais, pisarza i powiernika króla Ludwika XVI.

Podczas wizyty na planie mieliśmy szansę porozmawiać o tym,  co scenarzystka Deborah Davis wyciągnęła z historii o Marii Antoninie i dlaczego zaimponowało mu aktorstwo Louisa Cunninghama, grającego Ludwika XVI.

Phillipe Tłokiński dzieli się kilkoma zdjęciami z planu

Polski aktor w ramach promoji polskiej premiery serialu, podzielił się ze swoimi fanami na Instagramie serią zakulisowych zdjęć ze zbliżającej się produkcji. Fotografie prezentują się następująco:

„Maria Antonina” – zwiastun piewszego sezonu 

Pierwszy sezon serialu reklamowany jest następującym materiałem promocyjnym, przygotowaym przez polski oddział telewizji Canal+:

„Maria Antonina” – gdzie i kiedy oglądać serial?

Premiera serialu „Maria Antonia” odbędzie się w piątek 20 stycznia 2023 roku. Tego dnia w serwisie Canal+ Online pojawią się dwa premierowe odcinki serialu. Kolejne – po dwa – emitowane będą co tydzień. Pierwszy sezon składa się z ośmiu odcinków, a w Canal+ już trwają prace nad kolejnymi seriami.

Czytaj także: Najlepsze filmy biograficzne - TOP 10. M.in. "Bogowie", "Fighter" i "Piękny umysł" [ZDJĘCIA]

RadioZET.pl/informacje prasowe Canal+

Najlepsze filmy 2022 roku – wybór redakcji kulturalnej RadioZET.pl [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe dystrybutorów