Zamknij

Marcin Dorociński księciem! Aktor chwali się występem w hicie Netflixa „Wikingowie: Walhalla"

22.11.2022 09:58

Marcin Dorociński podbija Hollywood. Polski aktor zakończył niedawno zdjęcia do dwóch filmów z serii „Mission Impossible”, a teraz chwali się zdjęciami z nowego zagranicznego projektu. Jak wygląda Polak w roli słynnego władcy w hicie Netflixa "Wikingowie: Walhalla"?

Wikingowie: Walhalla - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

Marcin Dorociński wystąpił w 2. sezonie hitu Netflixa „Wikingowie: Walhalla”, będącego kontynuacją uwielbianego przez widzów serialu „Wikingowie”. Przedstawiciele serwisu VOD podzielili się właśnie pierwszymi fotosami z nowych odcinków. Na jednym z nich zobaczymy Dorocińskiego jako króla Jarosława I Mądrego, władcę Rusi Kijowskiej. Jak wygląda aktor?

Marcin Dorociński w „Wikingowie: Walhalla”

Jak informuje portal Filmweb.pl, Marcin Dorociński wciela się w rolę króla Jarosława I Mądrego, władcę Rusi Kijowskiej i następcę tronu po Włodzimierzu I Wielkim. Władca nieźle namiesza w planach głównych bohaterów serialu.

Jak przypominają przedstawiciele portalu, akcja serialu rozgrywa się w XI wieku i opowiada o losach legendarnych wikingów, jak Leif Eriksson czy nordycki książę Harald Sigurdsson. Drugi sezon zaczyna się tuż po tragicznym upadku miasta Kattegat, który zniszczył marzenia tych bohaterów i zmienił ich przeznaczenie. Są teraz zbiegami w Skandynawii i muszą wystawić na próbę swoje ambicje i odwagę w świecie, który w niczym nie przypomina fiordów Kattegat.

loader

„Wikingowie: Walhalla”, sezon 2 – kiedy premiera? 

Nowe odcinki serialu zadebiutują na platformie streamingowej Netflix już w czwartek 12 stycznia 2023 roku. Pierwsza seria oraz oryginalny serial „Wikingowie” są już dostępne w serwisie.

Czytaj także: Tomasz Kot nie do poznania. Jak aktor zmienił się do roli w „Akademii Pana Kleksa”?

RadioZET.pl/Filmweb.pl/informacje prasowe Netflix

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET