Zamknij

Netflix kasuje kolejny serial. Nie będzie 2. sezonu popularnej produkcji

09.01.2023 13:53

Netflix podjął decyzję, że nie powstaną kolejne odcinki serialu animowanego dla dorosłych "Korporacja Konspiracja". Produkcja została zakończona na 1. sezonie.

Netflix
fot. LIONEL BONAVENTURE/AFP/East News

Smutne wieści dla fanów animacji "Korporacja Konspiracja". Netflix nie stworzy 2. sezonu produkcji.

"Korporacja Konspiracja": Netflix skasował serial po 1. sezonie

Rynek platform streamingowych powoli się przesyca. Widać to nie tylko w liczbie serwisów oferujących strumieniowanie filmów i seriali, ale również ich coraz mniej przyjazny stosunek do klienta oraz natłok kolejnych tytułów, które w dość szybkim czasie i często ku zaskoczeniu widzów, znikają tuż po premierze.

Do tego grona dołączyła animacja dla dorosłych "Korporacja Konspiracja". Na Twitterze Shion Takeuchi - twórczyni serialu, pojawiło się potwierdzenie informacji o skasowaniu tytułu po jednym sezonie.

Ze złamanym sercem muszę potwierdzić, że Netflix podjął decyzję o skasowaniu drugiego sezonu Inside Job. Z biegiem czasu ci bohaterowie stali się dla mnie prawdziwymi ludźmi i jestem zdruzgotana, że nie mogę patrzeć, jak dorastają. Reagan i Brett zasłużyli na zakończenie i wreszcie odnalezienie szczęścia. I bardzo chciałabym móc podzielić się z wami wszystkimi tym, co miało ich czekać.
Wszystkim, którzy oglądali, dziękuję za tą niesamowitą podróż. Chociaż jestem smutna, pociesza mnie wiedza, że są ludzie, którym zależało na tych postaciach tak samo, jak mnie.

print screen z Rotten Tomatoes
fot.

print screen z Rotten Tomatoes

Serial "Korporacja Konspiracja" cieszył się sporym uznaniem krytyków i zwyczajnych widzów. Według agregatora ocen Rotten Tomatoes, 1. sezon osiągnął wynik 79% świeżości od ekspertów i aż 89% od abonentów Netflix. Tymbardziej decyzja platformy dziwi. Takeuchi nie zdradziła, co było powodem skasowania serialu.

1. sezon "Korporacji Konspiracji", składający się z 18 odcinków, został podzielony na dwie części. 22 października 2021 roku zadebiutowało 10 pierwszych epizodów, a 18 listopada 2022 roku pozostałe 8. Jeszcze w czerwcu 2022 roku informowano, że animacja otrzyma 2. sezon. Decyzję jednak cofnięto.

"Korporacja Konspiracja": o czym był serial Netflix?

W rolach głównych wystąpili Lizzy Caplan i Clark Duke, którzy użyczali głosów Reagan Ridley i Brettowi Handowi. Fabuły ukazywała pracę organizacji, której zadaniem jest utrzymanie teorii spiskowych w tajemnicy.

Protagonistką była nieradząca sobie społecznie naukowczyni i nieszczęściach, które spotyka ją oraz dysfunkcyjnych współpracowników jednostki rządowej, do której należy. Produkcja miała oczywiście charakter komediowy. W satyryczny sposób odnosiła się do otaczającej nas rzeczywistości.

loader

RadioZET.pl/Twitter/Rotten Tomatoes