Gwiazdor kultowego serialu wykpił atak na męża polityczki: "Obrzydliwe"

31.01.2023 15:36

Kevin Sorbo - gwiazdor serialu "Herkules" wyśmiał atak na Paula Pelosiego - męża Członkini Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych. Szybko go zgaszono.

Herkules - Kevin Sorbo
fot. Universal/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East Ne

Pod koniec roku 2022 doszło do niebezpiecznego ataku na Paula Pelosiego - biznesmena i męża byłej spikerki Członkini Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, Nancy Pelosi. Policja udostępniła nagranie ze zdarzenia w sieci. Kevin Sorbo - gwiazdor popularnego w latach 90. serialu "Herkules", postanowił zabłysnąć. Spadła na niego zasłużona fala krytyki.

Kevin Sorbo wyśmiał atak na Paula Pelosiego

Jeśli pamiętacie lata 90. XX wieku, to pamiętacie też "Herkulesa" - emitowany w Polsacie amerykański serial przygodowy luźno bazujący na mitologii greckiej, który wyróżniał się tandetnymi efektami specjalnymi (nawet jak na tamte czasy) i drewnianym aktorstwem. Pamiętacie więc też Kevina Sorbo - zapomnianego aktora, który w ostatnich latach słynie z idiotycznych wypowiedzi.

28 października 2022 roku do domu Pelosich wtargnął niebezpieczny mężczyzna. Na miejscu pojawiła się policja i mimo obecności funkcjonariuszy, napastnik zaatakował Pelosiego młotkiem. Uderzył ofiarę narzędziem w głowę, co zarejestrowały policyjne kamery. Kilka miesięcy po ataku, materiał z interwencji trafił do sieci.

Tę straszną sytuację postanowił skomentować na Twitterze Sorbo, który uważa, że został wykluczony z Hollywood, ponieważ jest chrześcijaninem. Najwidoczniej z powodu swojego wyznania zamieszcza w sieci takie "żarty" z ofiary ataku.

Hej Nancy, skoro twój mąż jest taki dobry w inwestycjach, znalazłem startup, który może was zainteresować…

W tweecie adresowanym do żony Pelosiego Sorbo wrzucił link do firmy produkującej młotki. Pomijając już fakt, że Estwing to nie start-up, tylko przedsiębiorstwo działające od 1923 roku, to wpis aktora jest co najmniej niesmaczny. Zapewne wynika z faktu, że Pelosi reprezentowała Partię Demokratyczną, która w oczach ludzi pokroju Sorbo jest uznawana za zło wcielone, mające na celu eksterminację tradycyjnych wartości.

Kevin Sorbo krytykowany po swoim wpisie

Nie trzeba było długo czekać, żeby na Sorbo spadła fala krytyki. Nie tylko ze strony zwyczajnych internautów, ale również bardziej rozpoznawalnych osób. Na żenujący wpis aktora odpowiedziała między innymi Gail Simone - scenarzystka komiksowa, współpracująca z Marvel Comics, DC, czy Darkhorse.

Myślałam o tym przez całą noc, przez co stałam się osobą, która myślała o Kevinie Sorbo największą ilość czasu na świecie. Co za ******* - nie tylko wstawia ten żart, wyśmiewając się ze starszego człowieka, któremu obłąkany mężczyzna roztrzaskał czaszkę podczas włamania, ale kieruje go do jego małżonki? To jest tak nikczemne, że aż zadziwiające. Kevin Sorbo zasługuje na usunięcie z Twittera, ale tak się nie stanie, ponieważ Elon wskoczył z tymi samymi haniebnymi ekstremistycznymi bzdurami o spisku. Ludzie w komentarzach śmieją się z tego "żartu". Poniżej dna.

Do krytyki Sorbo przyłączył się również Steven Blum - aktor głosowy znany z takich produkcji jak "Cowboy Bebop", "Star Wars: Rebelianci", "Transformers Prime", czy "Wolverine and the X-Men".

Tak bardzo jesteś zdesperowany, bo nikogo nie obchodzisz? Obrzydliwe.

Do sprawy odniósł się również kolega po fachu Bluma - Nolan North, który dubbinguje głównie gry wideo, takie jak seria "Uncharted", "Assasin's Creed", "Batman: Arkham", "Call of Duty", "Deadpool", "Final Fantasy", czy "Halo". Wytknął Sorbo jego hipokryzję.

To napisał facet, który twierdzi, że jest "na czarnej liście" Hollywood za to, że jest chrześcijaninem. Nie jesteś chrześcijaninem.
Co zrobiłby Jezus? Nie to.

Jak widać, nie tylko rodzimi konserwatyści umieją popisać się prymitywnymi dowcipami, kiedy mają na celu dokopać osobom różniącym się od nich poglądami politycznymi. Kpiny z tragedii nie powinny mieć miejsca bez względu na to, kim jest ofiara.

RadioZET.pl/Twitter