Zamknij

Jason David Frank nie żyje. Gwiazdor "Power Rangers" miał 49 lat

20.11.2022 18:36

Jason David Frank nie żyje. W wieku 49 lat zmarł amerykański aktor, który zdobył ogromną popularność dzięki roli w serialu "Power Rangers". Z doniesień mediów wynika, że miał popełnić samobójstwo.

Jason David Frank nie żyje
fot. screen: Instagram @jdfffn

Jason David Frank nie żyje. Gwiazdor "Power Rangers" miał 49 lat

Jason David Frank nie żyje. 20 listopada 2022 roku pojawiła się informacja o śmierci 49-letniego aktora, który ogromną popularność zawdzięczał roli w serialu "Power Rangers". O śmierci kultowego serialowego Zielonego Wojownika poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych jego trener sztuk walki, Mike Bronzolouis.

- Spoczywaj w pokoju, mój bracie od innej matki. Wciąż jestem w szoku. Czuję się okropnie, zadzwonił do mnie, zostawił mi wiadomość, ale zajęło mi to zbyt długo. Jason był dla mnie dobrym przyjacielem i będę za nim tęsknić. Kocham i modlę się za jego żonę Tammie i ich dzieci. Chcę, aby Bóg pomógł wam przetrwać ten trudny czas - czytamy.

Jason David Frank w "Power Rangers" wcielał się w Zielonego, a następnie Białego, Czerwonego oraz Czarnego Wojownika. Łącznie wystąpił w ośmiu sezonach serialu.

Jason David Frank nie żyje. Gwiazdor "Power Rangers" miał popełnić samobójstwo

Jak poinformował serwis TMZ, Jason David Frank miał popełnić samobójstwo, choć oficjalna przyczyna śmierci nie została jeszcze opublikowana. Aktor pozostawił pogrążoną w żałobie żonę Tammie oraz pięcioro dzieci: dwie córki i syna z poprzedniego związku, oraz dwie córki, których matką jest obecna żona. Gwiazdor "Power Rangers" był także uznanym zawodnikiem sztuk walki. Został wprowadzony do galerii sław amerykańskiej federacji kung-fu, World Karate Union Hall of Fame oraz Black Belt Hall of Fame. W 2005 roku został laureatem nagrody Arnold Schwarzenegger Classics Master Appreciation Award.

Bliskim, przyjaciołom i wszystkim fanom Jasona składamy kondolencje.