Zamknij

"Izabela, królowa Hiszpanii" - odcinek 14 - STRESZCZENIE. Arcybiskup podrabia podpis papieża [14.12]

07.12.2022 17:39

Streszczenie 14. odcinka serialu "Izabela, królowa Hiszpanii" można znaleźć poniżej. Podajemy streszczenie nowego odcinka serialu "Izabela, królowa Hiszpanii".

Izabela, królowa Hiszpanii - kadr z serialu
fot. materiały prasowe TVP

"Izabela, królowa Hiszpanii", odc. 14 – STRESZCZENIE. Co się wydarzy w nowym odcinku serialu "Izabela, królowa Hiszpanii"? Kiedy będzie można obejrzeć nowy odcinek i o której godzinie? Streszczamy 14. odcinek serialu "Izabela, królowa Hiszpanii" i przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące jego emisji.

"Izabela, królowa Hiszpanii" to serial emitowany na TVP 2. Jest to hiszpański serial kostiumowy, opowiadający o losach 23-letniej Izabeli Kastylijskiej. Jego akcja rozgrywa się w XV wieku. Co wydarzy się w najnowszym odcinku serialu "Izabela, królowa Hiszpanii"?

"Izabela, królowa Hiszpanii", odcinek 14: Streszczenie odcinka

Jak podaje portal Teleman.pl streszczenie 14. odcinka serialu „Izabela, królowa Hiszpanii” prezentuje się następująco:

Izabela i Ferdynand mają problem.Nuncjusz de Vneris wraca z Watykanu, ale nie ma ze sobą bulii papieskiej, umożliwiającej ślub pary. Arcybiskup Carrillo postanawia więc samodzielnie podrobić podpis zmarłego już papieża Piusa II na starej bulli, której ten nie zdążył podpisać przed swoją śmiercią. Robi to, bo chce współrządzić Kastylią, a zaślubiny księcia to jedyna droga. Izabela i Ferdynand zgadzają się na to pod warunkiem, że będą mogli się pobrać. Carrillo postanawia zatrudnić kronikarza Palencię, aby ten umniejszył zasługi pary w swoich zapiskach i jednocześnie zachwalał Carrilla. Tymczasem trwają przygotowania do ślubu oraz wielkiej uczty weselnej. Żona Pacheca, Mara, popada na zdrowiu. Mężczyzna postanawia więc wprowadzić na dwór Henryka IV syna Diega.

loader

"Izabela, królowa Hiszpanii", odcinek 14: gdzie i kiedy oglądać?

14. epizod serialu "Izabela, królowa Hiszpanii" będzie można zobaczyć w środę 14 grudnia 2022 o godzinie 22.25 na antenie TVP2.

SPEŁNIAMY MARZENIA W RADIU ZET. WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

RadioZET.pl/Teleman.pl

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET