Zamknij

"Euforia": powstanie niemiecki remake hitowego serialu

25.11.2022 13:57

"Euforia" wciąż święci triumfy. Serial HBO jest jedną z najlepiej ocenianych produkcji młodzieżowych ostatni lat. Nic dziwnego, że coraz więcej osób chce uszczknąć dla siebie choćby kawałek sukcesu amerykańskiej produkcji. Właśnie ogłoszono, że powstanie niemiecki remake hitu. Co już wiemy o nowym serialu?

Euforia - kadr z serialu
fot. materiały prasowe HBO

"Euforia" zadebiutowała w 2019 i z marszu stała się ogromnym hitem stacji HBO. Produkcja z udziałem Zendayi skradła serca widzów i krytyków, którzy nagrodzili ją wieloma prestiżowymi nagrodami, z dziewięcioma Emmy na czele. Teraz w blasku sukcesu chcą opalać się inni. Właśnie ogłoszono, że powstanie niemiecki remake kultowej produkcji. W tym miejscu warto przypomnieć, że międzynarodowy hit HBO sam jest remakiem i bazuje na izraelskim pierwowzorze autorstwa Rona Leshema, emitowanym w latach 2012-2013.

"Euforia" po niemiecku. Powstanie remake słynnego serialu 

Jak czytamy na stronie PrimeMovies.pl niemieckie studia Zeitsprung Pictures i ADD Content kupiły właśnie prawa do adaptacji serialu. Jak podaje portal Variety, ogłoszono też, że scenariusz niemieckiej "Euforii" przygotują Jonas Lindt i Paulina Lorenz, twórcy serialu "Druck", będącego lokalną wersją norweskiego hitu "SKAM". Na razie nieznana jest obsada serialu.

loader

"Euforia" – powatanie niemiecki remake. Twórcy o nowym projekcie

Jak czytamy na portalu Prime Movies, prezes wytwórni Zeitsprung Pictures, Michael Souvignier, w następujących słowach wypowiedział się o swoim nowym projekcie:

– Cieszymy się z powodu niemieckiej adaptacji tego wyjątkowego, inicjacyjnego serialu. Wierzymy, że tematy takie jak tożsamość, zdrowie psychiczne, uzależnienia czy seksualność muszą zostać przedstawione w sposób "lokalny", z perspektywy niemieckich nastolatków.

Wtóruje mu Hadas Mozes Lichtenstein, założyciel firmy ADD Content:

– "Euforia" to wyjątkowy serial, który rezonuje bardzo daleko, dostając się poza sam Izrael. Opowiada o doświadczeniach młodych ludzi w sposób szczery i prawdziwy. Choć to serial surowy i trudny, jego tematyka dostała się głęboko pod skórę nastoletniej widowni dookoła świata. Zobaczymy, jak sprawdzi się wersja niemiecka.

Na razie nieznane są dodatkowe szczegóły produkcji.

"Euforia" – kolejna wersja serialu. Sytuacja nie bez precedensu

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy po popularności serialu, powstają jego lokalne wersje. By nie szukać daleko i zostając w tym samym kręgu tematycznym – norweski serial "SKAM", o którym swego czasu rapował Taco Hemingway, doczekał się wersji francuskiej, włoskiej, holenderskiej, hiszpańskiej, brytyjskiej i amerykańskiej, a także niemieckiej. Ta ostatnia jest szczególnie ważna w kontekście "Euforii", gdyż to właśnie twórcy niemieckiej wersji "SKAM", znanej jako "Druck", stworzą nowy serial młodzieżowy. W ostatnich miesiącach głośno było także o koreańskim remake’u hiszpańskiego hitu "Dom z papieru" Netflixa, a w ostatnich latach powstało przecież aż 11 wersji włoskiego dramatu "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". Lokalne wersje znanych tytułów nie są więc niczym zaskakującym.

Czytaj także: Adaptacja opowiadania autora "Gry o tron" kręcona jest pod Krakowem. Bautista i Jovovich są w Polsce

RadioZET.pl/PrimeMovies.pl/Variety/Twitter

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET