Zamknij

"Dahmer": ojciec mordercy zdradza nowe fakty. To rozwścieczyło ludzi

18.11.2022 11:49

W oczach opinii publicznej ojciec Jeffreya Dahmera stał się jedną z osób, które w pewnym sensie obarczono winą za postępowanie seryjnego mordercy. W ostatnim wywiadzie w programie "Dr Phil" Lionel Dahmer postanowił się wytłumaczyć.

"Dahmer": ojciec mordercy zdradza nowe fakty. To rozwścieczyło ludzi
fot. Everett Collection/East News

"Dahmer — Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" od dwóch miesięcy podbija rankingi oglądalności. Już w pierwszym tygodniu serial zajął drugie miejsce na liście najchętniej odtwarzanych produkcji anglojęzycznych na platformie Netflix.

Zobacz także: Oto najpopularniejszy serial Netflix od czasu powrotu "Stranger Things". Ile osób go obejrzało?

"Dahmer — Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" wywołał kontrowersje

"Dahmer..." w jednych wzbudzał fascynację, w drugich strach, a w innych otwierał stare rany. Do trzeciej grupy należą rodzice ofiar seryjnego mordercy, z którymi twórcy nie skonsultowali scenariusza. Jednak nie tylko oni poczuli się dotknięci. Fakt, że serial przedstawia zbrodnie dokonane przez "potwora" w wyidealizowany sposób, nie spodobał się także ojcu Dahmera. Jeszcze w październiku 86-letni Lionel Dahmer ogłosił, że zastanawia się nad pozwaniem Netflixa.

Na tym nie kończy się lista zarzutów wobec twórców hitu. Widzowie uważali, że serial nie powinien być wpisany w kategorię "LGBT" wyłącznie ze względu na to, że ofiarami mordercy byli homoseksualni mężczyźni. W mediach społecznościowych wybuchła prawdziwa burza, która — ku zdziwieniu niektórych — przyniosła oczekiwany rezultat. Władze streamingowego giganta usunęły tytuł z kategorii przeznaczonej dla przedstawicieli queerowej społeczności.

Ojciec Jeffreya Dahmera o niczym nie wiedział?

Serial niejednokrotnie stawiał Lionela Dahmera w złym świetle. Twórcy zadbali o to, by postawa ojca mogła zostać łatwo powiązana z późniejszymi działaniami syna-mordercy. To najwyraźniej zmotywowało Lionela Dahmera, by ponownie zabrać głos na forum publicznym. Umożliwił mu to "Dr Phil".

Nastoletni Jeffrey masakrował zwłoki zwierząt. To właśnie ta obsesja miała później zmienić go w seryjnego mordercę. W programie znanego psychologa Lionel Dahmer stwierdził, że nie wiedział, co jego syn robił ze znalezionymi truchłami.

Jak można było się spodziewać, to wyznanie nie spotkało się ze zrozumieniem. Widzowie programu, a także ci, którzy przeżyli traumę w związku ze zbrodniami Jeffreya, zarzucili Dahmerowi kłamstwo. Ich zdaniem zlekceważenie tak istotnych sygnałów sprawiło, że Lionel stał się częścią problemu. Zawiódł jako ojciec.

loader

Źródła: RadioZET.pl, TMZ.com, thewrap.com