Cindy Williams nie żyje. Gwiazda "Laverne & Shirley" miała 75 lat

31.01.2023 10:49

Nie żyje Cindy Williams, aktorka, która zdobyła rozpoznawalność dzięki roli Shirley Feeney w popularnym sitcomie "Laverne & Shirley". Śmierć gwiazdy została potwierdzona przez jej dzieci. Williams miała 75 lat.

Cindy Williams nie żyje. Gwiazda "Laverne & Shirley" miała 75 lat
fot. Backgrid/East News, ZUPR

Odeszła kolejna gwiazda szklanego ekranu. Cindy Williams, którą widzowie pokochali dzięki roli Shirley Feeney w "Happy Days" i "Laverne & Shirley", nie żyje. Miała 75 lat.

Odejście naszej miłej, zabawnej matki, Cindy Williams, wiąże się z ogromnym smutkiem, którego nie da się opisać. Znanie i kochanie jej były naszą radością i przywilejem. Była jedyna w swoim rodzaju, piękna, hojna i posiadała wspaniałe poczucie humoru oraz błyszczącego ducha, którego wszyscy kochali oznajmili Associated Press Zak i Emily Hudson, dzieci zmarłej gwiazdy.

Zobacz także: Lisa Loring nie żyje. Gwiazda "Rodziny Addamsów" miała 64 lata

Cindy Williams: kariera. W czym grała aktorka?

Pierwsze kroki na drodze do sławy zaczęła stawiać w dzieciństwie. Cindy Williams była prawdziwą gwiazdą w swoim najbliższym otoczeniu. W młodości występowała w swoim lokalnym kościele, co najprawdopodobniej sprawiło, że zaczęła w niej kiełkować aktorska pasja. Marząc o karierze, Williams zapisała się na studia aktorskie w Los Angeles City College.

Po zdobyciu dyplomu zaczęła pojawiać się w reklamach. Później nadszedł przełom — zdobyła swoją pierwszą rolę. W 1970 roku pojawiła się na ekranach jako Lydia w serialu "My World and Welcome to It". W tym samym roku zagrała Marissę w "Gaz-z-z" i Agnes w "Barefoot in the Park". W ten sposób jej kariera nabrała rozpędu.

W aktorskim portfolio Cindy Williams znajduje się ponad 80 produkcji. Wśród nich są takie tytuły jak "Amerykańskie Graffitti", "Happy Days", "Laverne & Shirley", "Getting By" i "8 prostych zasad".

LAVERNE-AND-SHIRLEY-Cindy-Williams-Penny-Marshall
fot. Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Źródła: RadioZET.pl/Variety.com/Imdb.com