Charles Kimbrough nie żyje. Legendarny aktor miał 86 lat

06.02.2023 15:15

Nie żyje Charles Kimbrough. Aktor znany z serialu "Murphy Brown" i wielu animowanych produkcji zmarł w wieku 86 lat. Tę informację potwierdził jego syn, John.

Charles Kimbrough nie żyje. Legendarny aktor miał 86 lat
fot. CBS/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Charles Kimbrough, któremu sławę przyniosła rola prezentera w sitcomie "Murphy Brown", zmarł 11 stycznia w Culver City w stanie Kalifornia. Informację o odejściu aktora potwierdził jego syn, John. Kimbrough miał 86 lat.

Aktora upamiętnił w internecie między innymi Michael Rupert.

Zobacz także: George P. Wilbur nie żyje. Grał Michaela Myersa w "Halloween"

Kim był Charles Kimbrough?

Charles Kimbrough urodził się 23 maja 1936 roku. Pierwsze kroki na artystycznej scenie stawiał w latach 60., występując na teatralnych deskach. W 1971 roku został nominowany do nagrody Tony za kreację w musicalu pt. "Company". W międzyczasie zaczął pojawiać się na szklanym ekranie. Pojawił się m.in. w "Innym świecie" i w "Figurancie", a na prawdziwy zwrot w karierze przyszło mu poczekać do 1988 roku. Dostał wtedy rolę Jima Diala w popularnym sitcomie "Murphy Brown". Ten serial zapewnił mu nieśmiertelność. Kimbrough występował w nim jako nieco sztywny, pompatyczny mężczyzna, będący uosobieniem stereotypów na temat prezenterów telewizyjnych.

Spełniał się nie tylko jako aktor teatralny i telewizyjny, ale także jako lektor. Charles Kimbrough udzielał głosu wielu animowanym bohaterom. Młodsi widzowie mogą kojarzyć jego głos z takimi produkcjami jak "Dzwonnik z Notre Dame" i "Szept serca".

Źródła: RadioZET.pl/nytimes.com