Zamknij

Brad William Henke nie żyje. Aktor z "Dextera" miał tylko 56 lat

02.12.2022 12:54

Zmarł Brad William Henke - amerykański aktor i zawodnik futbolowy. Zasłynął rolami w serialach "Dexter" i "Orange is the New Black". Miał jedynie 56 lat.

Brad William Henke
fot. Faye Sadou/MediaPunch/Associated Press/East News

29 listopada 2022 roku odszedł Brad William Henke. Był pochodzącym ze Stanów Zjednoczonych aktorem oraz zawodnikiem futbolu amerykańskiego. Zmarł w wieku 56 lat. Co było przyczyną śmierci?

Brad William Henke nie żyje

Jak podaje Deadline, rodzina artysty potwierdziła jego zgon. Nie podano oficjalnych przyczyn śmierci Henkego. Poinformowano jedynie, że odszedł podczas snu. W mediach społecznościowych aktora pojawiło się jednak kilka wskazówek dotyczących problemów zdrowotnych. W maju 2021 roku poinformował fanów, że miał w 90% zablokowaną jedną z tętnic.

Kilka miesięcy później wyznał, że wszczepiono mu dwa stenty w serce, a także usunięto śledzionę i połowę trzustki w celu pozbycia się guza wielkości piłki golfowej. 

Brad William Henke urodził się 10 kwietnia 1966 roku w Columbus w stanie Nebraska. Ukończył University of Arizona, gdzie grał w futbol amerykański jako liniowy. W 1989 roku dostał się do drużyny New York Giants i przeszedł na zawodowstwo. Grał również w Denver Broncos. Zakończył karierę w 1996 roku z powodu kontuzji, wymagającej sześciu operacji kostki.

Brad William Henke: najważniejsze role

Henke przed kamerą zadebiutował w 1994 roku, występując w reklamach. Prawdziwe aktorstwo zaczęło się 2 lata później za sprawą małych ról w filmie "Partner niedoskonały" i serialu "Szpital Dobrej Nadziei". Wśród innych ról Henkego znalazły się takie tytuły, jak "Jedwabne pończoszki", "Kosmiczny mecz", "Nash Bridges", "Ostry dyżur", "Stan wyjątkowy", "60 sekund", "Powrót do Providence", "Zabić prezydenta", "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas", "Zodiak", "Dowody zbrodni", "Prawo i porządek", "Lost: Zagubieni", "Bananowy doktor", "Kości", "Jobs", "Pacific Rim", "Furia", "Split", czy "MacGyver". 

Najbardziej znane role Henkego to udział w 4 odcinkach serialu "Dexter" oraz postać Desiego Piscatelli w hicie Netflix pod tytułem "Orange is the New Black". Za tę drugą rolę aktor został wyróżniony Nagrodą Gildii Aktorów Ekranowych. Ostatnią produkcją z jego udziałem był film z 2022 roku "Block Party Juneteenth". Łącznie wystąpił w 99 tytułach.

W 2001 roku poślubił aktorkę Katelin Chesnę. Następnie wyszedł za Sonję Henkę. Oprócz żony pozostawił pasierba Aadena, pasierbicę Leasę, wnuka Amirah, matkę Tammy oraz siostrę Annette.

loader

RadioZET.pl/Deadline