Zamknij

Bob McGrath nie żyje. Gwiazdor "Ulicy Sezamkowej" miał 90 lat

05.12.2022 11:18

Bob McGrath nie żyje. Wieloletni członek obsady kultowego programu telewizyjnego dla dzieci odszedł w wieku 90 lat. Śmierć twórcy potwierdziła rodzina.

Bob McGrath
fot. Henry McGee/Associated Press/East News

Bob McGrath nie żyje. Twórca był najbardziej znany z wieloletniej pracy na planie "Ulicy Sezamkowej". Był amerykańskim aktorem, muzykiem, piosenkarzem oraz autorem książek dla dzieci.

Bob McGrath nie żyje. Gwiazdor "Ulicy Sezamkowej" miał 90 lat

O śmierci artysty poinformowała rodzina aktora za pośrednictwem mediów społecznościowych. McGrath odszedł w spokoju, w domu otoczony bliskimi. Przyczyny śmierci nie podano. Aktor miał 90 lat.

McGrath po raz pierwszy pojawił się na Ulicy Sezamkowej w latach 60. Wystąpił w pilocie programu, który zapoczątkował 47 sezonów serii. Przez lata wcielał się w rolę Boba Johnsona i był jedną z dwóch najdłużej grających w serialu ludzkich postaci. Odszedł z obsady wiele lat później - w 2017 roku. Ostatni odcinek "Ulicy Sezamkowej" z jego udziałem to "Having a Ball".

Bob McGrath nie żyje. Kim był aktor z "Ulicy Sezamkowej"?

Oprócz aktorstwa McGrath realizował się również jako kompozytor. Stworzył piosenkę przewodnią "Ulicy Sezamkowej", a także utwory takie jak “People in Your Neighborhood” “Sing a Song” czy “If You’re Happy And You Know It”.

McGrath zaczął śpiewać w bardzo młodym wieku pod wpływem grającej na pianinie matki, co w późniejszych latach pchnęło go do szkoły muzycznej w Michigan. Jego album "Sing Me a Story" został nominowany do Independent Music Awards za płytę roku dla dzieci.

RadioZET.pl/Deadline