Zamknij

Na HBO Max wraca kultowy serial. Fani czekali na niego lata

23.01.2023 16:51

Animowany serial "Batman" w końcu trafi na HBO Max. Fani przygód Mrocznego Rycerza czekali na ten moment od bardzo dawna. Kiedy będzie można obejrzeć kreskówkę?

Batman - kadr z serialu
fot. Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Jeśli wychowaliście się w latach 90., to na pewno kojarzycie kreskówkę "Batman". Już niebawem dzięki HBO Max, będziecie mogli sobie odświeżyć przygody obrońcy Gotham.

"Batman": kultowa animacja trafi na HBO Max

Serial animowany "Batman" to amerykańska produkcja, która opowiada o przygodach Mrocznego Rycerza z Gotham City. Serial był emitowany w latach 1992-1995 i składa się z 85 odcinków. Twórcami są Bruce Timm i Eric Radomski, a reżyserem Kevin Altieri. W rolach głównych wystąpili nieżyjący już Kevin Conroy jako Batman, Mark Hamill jako Joker i Efrem Zimbalist Jr. jako Alfred. Serial był bardzo popularny i został przyjęty pozytywnie przez krytyków oraz widzów za swoją mroczną i dojrzałą interpretację postaci Batmana, klimatyczną animację i poruszające scenariusze odcinków. Miał też duży wkład popkulturowy, bo dzięki niemu w komiksach zadebiutowała postać Harley Quinn.

Mimo że HBO należy do Warner Bros. - konglomeratu, posiadającego prawa do postaci z komiksów DC, a więc i Batmana oraz wszelkich adaptacji jego przygód, na platformie HBO Max w Polsce próżno było szukać słynnej animacji sprzed ponad 30 lat. Mamy jednak dobre wieści. Jak podaje portal Filmożercy, animacja niebawem trafi niemal w całości do bazy serwisu streamingowego HBO.

Według najnowszych informacji widzowie będą mogli obejrzeć 65 odcinków, czyli cały pierwszy sezon "Batmana".

"Batman": kiedy premiera animacji na HBO Max?

Na podróż do lat dzieciństwa trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. "Batman" stanie się dostępny dla abonentów HBO Max 15 lutego 2023 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy zobaczymy ciąg dalszy przygód Mrocznego Rycerza. Tak czy inaczej, to wspaniała okazja do przypomnienia sobie tytułu, który dla wielu Polaków był jedną z pierwszych styczności z Batmanem, ale również moment, w którym z kultową kreskówką może zetknąć się młodsze pokolenie fanów DC.

RadioZET.pl/Filmożercy