Zamknij

Al Strobel nie żyje. Gwiazdor "Miasteczka Twin Peaks" miał 83 lata

04.12.2022 15:47

Zmarł Al Strobel - amerykański aktor, który zasłynął rolą Phillipa Michaela Gerarda z serialu "Miasteczko Twin Peaks". Miał 83 lata. Co było przyczyną zgonu?

Miasteczko Twin Peak - Al Strobel - kadr z serialu
fot. Everett Collection/East News

2 grudnia 2022 roku odszedł Al Strobel. Był amerykańskim aktorem znanym z serii "Twin Peaks". Zmarł w wieku 83 lat.

Al Strobel nie żyje

Jak podaje MovieWeb, o śmierci aktora za pośrednictwem Facebooka poinformowała współpracowniczka Davida Lyncha - Sabrina Sutherland. Informację udostępnił na Twitterze współtwórca "Twin Peaks" - Mark Frost.

O nie…. Drogi Al… ci z was, którzy mieli szczęście spotkać go przez lata, wiedzą jakim był ciepłym i wspaniałym dżentelmenem. Spoczywaj w pokoju, przyjacielu.

Nie podano przyczyny zgonu Stobela.

Al Strobel urodził się w 1939 roku w Seattle w stanie Waszyngton. W wieku 17 lat stracił lewe ramię w wyniku wypadku samochodowego. W latach 70. pracował w stanie Oregon, głównie na University of Oregon. Był też współzałożycielem organizacji Church of the Creative.

Al Strobel: najważniejsze role aktora

Strobel zadebiutował przed kamerą w 1986 roku w filmie "Shadow Play". Następnie wystąpił w produkcji "Megaville". Jednak  rozpoznawalność przyniósł mu udział w serialu Marka Frosta i Davida Lyncha "Miasteczko Twin Peaks", którego emisja rozpoczęła się w 1989 roku. Wcielił się w Phillipa Michaela Gerarda zwanego również jednorękim mężczyzną. Strobel wystąpił w 10 odcinkach produkcji. Powrócił do roli w filmie "Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną" z 1992 roku oraz serialu "Twin Peaks" z 2017 roku. Była to jego ostatnia rola. Łącznie Strobel zagrał w 9 produkcjach. Mimo małego dorobku filmowo-serialowego, dzięki serii "Twin Peaks" został zapamiętany jako jedna z kultowych postaci popkultury.

loader

RadioZET.pl/MovieWeb/Twitter