Zamknij

"Złotopolscy" wracają na antenę. Widzowie zobaczą serial w nowej, lepszej jakości

26.07.2022 16:06
"Złotopolscy"
fot. Instagram.com/Bądźmy razem. TVP

"Złotopolscy" to serial, który swego czasu cieszył się olbrzymią popularnością. 25 lat od premiery produkcja powróci na antenę Telewizji Polskiej. Ma to związek z premierą filmu dokumentalnego o Annie Przybylskiej.

"Złotopolscy" to serial, który otworzył drzwi do kariery wielu młodym aktorom, m.in. Annie Przybylskiej. Fani błyskawicznie pokochali postać rezolutnej policjantki Marylki. Anna Przybylska pojawiła się w "Złotopolskich" w 53. odcinku. Jak się okazuje, od tego odcinka serial ponownie zagości na antenie Telewizji Polskiej. Ma to związek z premierą filmu dokumentalnego "Ania", poświęconego zmarłej w 2014 orku aktorce. Produkcja wejdzie do kin dwa dni po ósmej rocznicy śmierci gwiazdy.

Zobacz też: Jarosław Bieniuk był ofiarą hejtu przez związek z Anną Przybylską? "Różne były szyderki"

"Złotopolscy" wracają na antenę. Widzowie zobaczą serial w nowej, lepszej jakości

W podobnym czasie pokazany zostanie też kultowy serial TVP z udziałem Anny Przybylskiej. Po 25 latach "Złotopolskich" będzie można zobaczyć w nowej, lepszej jakości.

"Złotopolscy" będą pokazywani od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15 i 11.50 oraz w piątki o 11.50. "Emisja wybranych odcinków serialu »Złotopolscy« z Anną Przybylską w roli Marylki wiąże się z zaplanowaną na 7 października premierą kinową filmu dokumentalnego »Ania« o życiu i karierze aktorki" - donosi biuro prasowe Telewizji Polskiej.

"25 lat od premiery "Złotopolskich" widzowie obejrzą produkcję w nowej, lepszej jakości — po rekonstrukcji cyfrowej, przygotowanej przez Zespół z Ośrodka Dokumentacji i Zbiorów Programowych TVP" - czytamy. Nie będzie to jedyne wspomnienie TVP o Annie Przybylskiej. We wrześniu na antenie Telewizji Polskiej pokazane zostaną też inne produkcje z udziałem aktorki, m.in.  "Bilet na księżyc".

Dodajmy, że serial  "Złotopolscy" powstawał przez 12 lat, gzie zrealizowano aż 1121 odcinków. W produkcji pojawili się m.in. Alina Janowska, Henryk Machalica, Piotr Szwedes, Ewa Ziętek, Andrzej Piaseczny oraz Paweł Wawrzecki.