Zamknij
Siedem życzeń
  • tataamarcinpowiedzial
  • zmiennicy
  • 7zyczen
  • 6 Zobacz
fot. INPLUS/East News

"Matki, żony i kochanki". "W labiryncie" czy "Alternatywy 4" to seriale, które przyciągały mnóstwo widzów. Obejrzyj galerię i zobacz, jakie jeszcze stare polskie seriale wybraliśmy. 

Dziś seriale wypierają filmy. Często to bardzo drogie produkcje, które co tydzień ściągają przed ekrany miliony widzów. Jedak seriale od zawsze cieszyły się dużą popularnością. Częściej niż dziś były to seriale obyczajowe, nie rzadko z dużym poczuciem humoru. 

Zobacz także: Polskie seriale pokonane przez koronawirusa. Wstrzymano zdjęcia do wielu produkcji

Serial "W labiryncie" emitowany był od grudnia 1988 do czerwca 1991 roku. Fabuła serialu skupiała się wokół środowiska warszawskich farmaceutów i lekarzy na przełomie lat 90. i 90.

Jeszcze bardziej znanym polskim serialem były "Alternatywy 4" w reżyserii Stanisława Barei. Zagrali w nim Bożena Dykiel, Witold Pyrkosz, Zofia Czerwińska, Roman Wilhelmi czy Stanisława Celińska

Serialem dla młodszych widzów był "Tata, a Marcin powiedział" z główną rolą Piotra Fronczewskiego. W kilkuminutowych odcinkach pokazywano dialogi między ojcem, a dorastającym synem, wszystkie rozpoczynały się od tytułowych słów "Tata, a Marcin powiedział, że jego tata powiedział...."

Zobacz także: QUIZ: Piosenki z polskich seriali. Potrafisz je dopasować? 

Zobacz galerię i sprawdź, jakie jeszcze stare polskie seriale wybraliśmy.