Zamknij

Nowy serial skasowany po jednym sezonie. Chodzi o kryminał na podstawie popularnej powieści

25.01.2022 12:15
Zaginiony symbol - kadr z serialu
fot. Peackock/materiały prasowe

Serial "Zaginiony symbol" nie doczeka się kontynuacji. Z jakiego powodu adaptacja słynnej powieści Dana Browna została skasowana przez platformę Peacock?

Szefowie serwisu Peackock podjęli decyzję o skasowaniu serialu "Zaginiony symbol". Produkcja będąca adaptacją jednej z serii powieści Dana Browna, opowiadającej o Robercie Langdonie - ekspercie od symboli, znanym głównie dzięki "Kodowi Leonarda da Vinci", nie doczeka się nowych odcinków.

"Zaginiony symbol": serial skasowany po pierwszym sezonie

Swego czasu powieści Dana Browna cieszyły się ogromną popularnością wśród czytelników na całym świecie. Niezwykle trzymające w napięciu kryminały, ocierające się o różnego rodzaju tajemnicze organizacje i mordercze spiski były idealnym materiałem na kinowe adaptacje. Po latach od sukcesu filmów "Kod Leonarda da Vinci" oraz "Anioły i demony", platforma  Peackock postanowiła powołać do życia serial o młodym Langdonie.

Jak podaje Deadline, produkcja nie doczeka się drugiego sezonu, co potwierdzili przedstawiciele platformy streamingowej w oficjalnym oświadczeniu.

Byliśmy bardzo dumni, że zaprezentowaliśmy naszym abonentom pełen akcji tajemniczy thriller i cieszyliśmy się, gdy oglądaliśmy ten fascynujący serial charakteryzujący się satysfakcjonującą, kompletną historią. Jesteśmy wdzięczni Danowi Dworkinowi, Jayowi Beattie, Danowi Brownowi, Brianowi Grazerowi i Ronowi Howardowi oraz CBS Studios, Imagine Television i UTV za ożywienie bestsellerowej powieści.

10 odcinków "Zaginionego symbolu" opowiada kompletą historię ukazaną w książce Browna. Początkowo tytuł miał zadebiutować jako odcinek pilotażowy produkcji emitowanej w stacji NBC. Finalnie jednak pomysł trafił na siostrzaną platformę streamingową kanału. Premiera serialu odbyła się we wrześniu 2021 roku. Ostatni odcinek wyemitowano w drugiej połowie listopada. Produkcja pod koniec pierwszego sezonu była również dostępna na NBC. Obecnie można ją oglądać na platformie Peackock, która nie jest dostępna w Polsce. 

"Zaginiony symbol": o czym jest serial?

Serial oparty na bestsellerowej powieści Dana Browna rozgrywa się przed wydarzeniami ukazanymi w filmach "Kod Leonarda da Vinci" oraz "Anioły i demony". Pokazuje przygody młodego symbolologa z Harvardu - Roberta Langdona (Ashley Zukerman), który musi rozwiązać serię niosących śmierć łamigłówek, aby ocalić swojego porwanego mentora i udaremnić mrożący krew w żyłach spisek. W pozostałych rolach wystąpili Valorie Curry, Sumalee Montano, Rick Gonzalez, Eddie Izzard i Beau Knapp.

RadioZET.pl/Deadline