Zamknij

"Wywiad z wampirem": gwiazdor "Gry o tron" zagra Louisa. Wybór może wzbudzić kontrowersje

26.08.2021 19:54

Serialowy "Wywiad z wampirem" doczekał się głównej gwiazdy. W roli Louisa de Pointe du Lac, którego przed laty zagrał Brad Pitt, zobaczymy Jacoba Andersona.

"Wywiad z wampirem": gwiazdor "Gry o tron" zagra Louisa. Wybór może wzbudzić kontrowersje
fot. Anthony Behar/Sipa USA/East News; Warner Bros/Courtesy Everett Collection/ East News

Remake "Wywiadu z wampirem" powoli nabiera kształtów. Po ogłoszeniu reżysera i odtwórcy roli Lestata, poznaliśmy wreszcie głównego gwiazdora serialu. Będzie nim Jacob Anderson, znany powszechnie jako Szary Robak z "Gry o tron".

"Wywiad z wampirem": Jacob Anderson jako Louis de Pointe du Lac

"Wywiad z wampirem" to jedno z najsłynniejszych dzieł o krwiopijcach, jakie widział świat. Adaptacja powieści Anne Rice z 1994 roku, gdzie w głównych rolach wystąpili Brad Pitt i Tom Cruise, wzbudziła powszechny zachwyt i zapisała się złotymi zgłoskami w historii kinematografii. Teraz nadszedł czas na nieco odświeżoną ekranizację, która przyjmie formę serialu.

W tytułowego wampira, który udziela dziennikarzowi wywiadu będącego kroniką jego życia, wcieli się Jacob Anderson. Czy okaże się godnym następcą Pitta i pokaże światu zupełnie nowe oblicze Louisa de Pointe du Lac? Przekonamy się. 

Wybór aktora może okazać się nieco kontrowersyjny, jeśli weźmiemy pod uwagę nastroje społeczne, jakie towarzyszyły decyzjom obsadowym przy takich serialach jak "Anna Boleyn", "Wiedźmin", czy nawet "House of The Dragon"

"Wywiad z wampirem": kiedy premiera?

U boku Jacoba Andersona zobaczymy Sama Reida, który zaprezentuje nam swoją interpretację Lestata de Lioncourta. Role Klaudii i Armanda nie zostały jeszcze obsadzone, zatem miłośnicy twórczości Anne Rice muszą uzbroić się w cierpliwość. Jakiś czas temu ogłoszono, że za kamerą stanie Alan Taylor, który również pracował niegdyś przy "Grze o tron", odpowiadając za reżyserię kilku epizodów. 

Showrunnerem i głównym scenarzystą został zaś Rolin Jones ("Perry Mason", serialowy "Egzorcysta"). "Wywiad z wampirem" liczył będzie osiem odcinków. Przewidywana data premiery nie została jeszcze ujawniona.

loader

RadioZET.pl/Variety.com