Zamknij

„Wotum nieufności”: Polsat skończył prace na planie „najlepszej ekranizacji” Remigiusza Mroza

07.07.2022 10:44
Wotum nieufności - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Polsat/Instagram Remigiusz Mróz

„Wotum nieufności“: Telewizja Polsat ogłosiła koniec prac na planie nowego serialu, bazującego na bestsellerowej powieści polskiego pisarza Remigiusza Mroza. Sam autor określa ją jako „najlepszą z ekranizacji”, która „ma szansę zapisać się w historii polskiej kinematografii”. Co już wiemy o projekcie? Kiedy premiera?

„Wotum nieufności”: Polsat też chce hitu na miarę „Chyłki”. Z tego powodu przedstawiciele stacji sięgnęli po powieść Remigiusza Mroza i przygotowali adaptację politycznego thrillera o walce o władzę na najwyższych państwowych szczeblach. Właśnie ukończono zdjęcia na planie, a sam autor zachwala projekt.

Jak podają dziennikarze portalu WirtualneMedia.pl, fabuła serialu będzie podążać za książkowym pierwowzorem. Oznacza to, że akcja rozpocznie się, gdy po rezygnacji i odejściu ze stanowiska prezydenta Polski, marszałek Sejmu, Daria Seyda, walczy o pozycję z Patrykiem Hauerem, ważnym posłem prawicy, który w ostatnich tygodniach zyskuje na popularności. Mężczyzna ma szansę na wygraną, gdyż podczas prac komisji śledczej, odkrywa polityczny spisek, sięgający najważniejszych osób w kręgach władzy. Seyda i Hauer, choć stoją po przeciwnych stronach strony politycznej, muszą połączyć siły, aby odkryć i ujawnić, kto stoi za spiskiem, i w porę go/ją powstrzymać. Które z nich bardziej na tym skorzysta?

„Wotum nieufności”: Remigiusz Mróz chwali realizację serialu

Informacją o skończeniu prac na planie podzielił się także sam Remigiusz Mróz, który na swoim koncie na Instagramie, podzielił się kilkoma fotografiami zza kulis. W opisie zdjęć, twórca „Chyłki” i innych powieści, nie może się nachwalić, jak wspaniałą pracę wykonali przedstawiciele PCP Films, którzy na zlecenie Polsatu przygotowali serialowy projekt.

„(…) milej mi dodać, że szykuje się moim zdaniem najlepsza z ekranizacji - może nawet nie tylko tych dotychczasowych, ale i przyszłych, bo tę poprzeczkę będzie przeskoczyć naprawdę trudno”.

Twórca powieści dodaje, że twórcy idealnie oddali wszystkie elementy, zachowane w powieści – od charakterystyki bohaterów, ich dynamiki przez doskonały dobór lokalizacji, które same stają się ważną częścią opowieści. 

„Wiktor Piątkowski i Joanna Kozłowska stworzyli prześwietne scenariusze, a na ich fundamencie cała ekipa wzniosła coś, co ma szansę zapisać się w historii polskiej kinematografii”.

„Wotum nieufności” – twórcy i obsada

Łukasz Palkowski został reżyserem nowego serialu. Palkowski ma już doświadczenie w adaptowaniu książek Remigiusza Mroza, gdyż wcześniej współpracował już na planach „Behawiorysty” czy „Chyłki”. Scenariusz powstał pod okiem Wiktora Piątkowskiego i Joanny Kozłowskiej. Scenarzyści znani są m.in. z takich hitów telewizji, jak „Wataha”, „Wojenne dziewczyny” czy „Gliniarze”.

Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów i aktorki jak: Katarzyna Dąbrowska, Antoni Pawlicki, Leszek Lichota, Anna Mrozowska, Dorota Kolak, Józef Pawłowski, Olgierd Łukaszewicz, Daniel Olbrychski i Piotr Głowacki.

„Wotum nieufności” – kiedy premiera?

Jak informują Wirtualne Media, nieznana jest jeszcze dokładna data premiery serialu. Wiadomym jest jednak, że produkcja trafi najprawdopodobniej na antenę Polsatu oraz na platformę Polsat Box Go.

Czytaj także: "Yellowjackets": nowy serialowy hit Canal +. O czym opowiada produkcja?

RadioZET.pl/WirtualneMedia.pl

Najlepsze seriale na HBO Max 2022 rok
9 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe HBO Max