Zamknij

Wolverine powróci we własnym serialu na Disney+? Miałby opowiadać o życiu Logana

15.04.2021 12:09

Wolverine doczeka się antologii serialowej na Disney+? Najnowsze plotki sugerują, że w ten sposób członek X-Men zadebiutuje w MCU.

X-Men Origins: Wolverine - Hugh Jackman - kadr z filmu
fot. Everett Collection/East News

Czy niebawem zobaczymy serial Disney+ o Loganie, znanym też jako Wolverine - jednym z najsłynniejszych członków X-Men? Według najnowszych plotek szefowie Marvel Studios biorą pod uwagę taką możliwość.

Wolverine - serial Marvela na Disney+ o członku X-Men?

Na długo, zanim świat usłyszał o MCU, królowały filmy sperbohaterskie spod szyldu 20th Century Fox. Przede wszystkim o X-Men, których przygody doczekały się wielu sequeli, rebootów i spin-offów. Najpopularniejszym członkiem drużyny mutantów, podobnie jak w komiksach Marvela, był Wolverine grany przez Hugh Jackmana. Jakiś czas temu Disney wykupił prawa do postaci X-Men i wkrótce homo superior zadebiutują u boku Avengers.

Fani od dawna czekają na jakiś konkret dotyczący wcielenia X-Men do uniwersum Marvel Studios. Jak podaje That Hashtag Show, twórcy kinowego świata biorą pod uwagę nietypowe wprowadzenie do MCU Wolverine'a - długowiecznego mutanta z pazurami z adamantium. Według niepotwierdzonych informacji Logan ma zadebiutować we własnym serialu, który ukaże się na platformie Disney+. Produkcja ma mieć formułę antologii - każdy z sezonów skupi się na innym wycinku z życia Wolverine'a. Z doniesienia wynika, że pierwszy sezon opowie o genezie metalowego szkieletu Logana, czyli pobycie herosa w ośrodku Weapon X.

O tym, że mutanci prędzej czy później pojawią się w MCU wiadomo od dawna, ale na razie news o serialu o Loganie należy traktować w kategorii plotki. Żadna z powyższych informacji nie została potwierdzona przez jakiekolwiek inne źródło. Fani postaci, oczekujący od dawna nowego wcielenia X-Men, będą zapewni zainteresowane ewentualnym serialem z Wolverine'em w roli głównej.

Niewykluczone, że sukces seriali Marvela na platformie Disney+ rzeczywiście skłoni twórców do wprowadzenia mutantów za pośrednictwem produkcji w odcinkach, jak będzie to miało miejsce z szeregiem nowych superbohaterów pokroju She-Hulk, Ms. Marvel czy Moon Knighta. Nic nie stoi na przeszkodzie, by postacie występowały również w filmach, ale kinowe produkcje mogłyby służyć wówczas powoływaniu do życia wielkich widowisk, będących spotkaniami różnych bohaterów z seriali. Dzięki serialom widzowie mogliby bliżej zapoznać się z postaciami i poznać je od podszewki.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

Fani mieli nadzieję, że X-Men powrócą za sprawą serialu "WandaVision", ponieważ w obsadzie pojawił się Evan Peters, wcielający się ponownie w postać Quicksilvera. Mowa jednak o bohaterze z filmów studia Fox, nie Pietro Maximoffie granym przez Aarona Taylora-Johnsona w drugiej części "Avengers". Trop okazał się jednak fałszywy. W serialu "The Falcon and the Winter Soldier" pojawiła się natomiast wyspa Madripoor, która w komiksowym świecie była ważnym miejscem dla Wolverine'a. Trudno jednak powiedzieć, czy twórcy droczą się z widzami, czy są to ciche zapowiedzi ponownego nadejścia X-Men. 

loader

"The Falcon and the Winter Soldier" - kiedy premiera kolejnego odcinka?

Na razie miłośnikom MCU pozostaje śledzić przygody dwóch najbliższych przyjaciół Kapitana Ameryki. Serial w reżyserii Kari Skogland jest emitowany co tydzień na Disney+. 16 kwietnia 2021 roku odbędzie się premiera piątego odcinka produkcji. W serialu wystąpili Anthony Mackie, Sebastian Stan, Daniel Brühl, Emily VanCamp, Wyatt Russell, Noah Mills i Carl Lumbly. Ostatni odcinek trafi na platformę 23 kwietnia 2021 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy Disney+ zadebiutuje w Polsce.

RadioZET.pl/That Hashtag Show
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET