Zamknij

"Wojenne dziewczyny", odcinek 57 - STRESZCZENIE. Partyzanci chcą napaść na furgon pocztowy [09.10]

03.10.2022 11:05

"Wojenne dziewczyny" to popularny serial TVP przedstawiający realia życia podczas okupacji niemieckiej z perspektywy trzech młodych kobiet. Co się wydarzy w nadchodzącym odcinku? Podajemy streszczenie 57. odcinka serialu "Wojenne dziewczyny" i szczegóły emisji.

Wojenne dziewczyny - kadr z serialu
fot. materiały prasowe TVP

„Wojenne dziewczyny” to znany i lubiany serial historyczny TVP. Od września emitowane są nowe odcinki. Akcja 5. sezonu rozgrywa się na początku 1943 roku, gdy armia niemiecka zaczyna ponosić pierwsze klęski. Na okupowanych terenach wzmaga się jednak terror. Polskie konspiratorki podejmują się kolejnych akcji dywersyjnych. Przeżywają także zawirowania w życiu osobistym. Z Anglii zostaje przerzucona cichociemna o pseudonimie kapitan Joe.

"Wojenne dziewczyny", odcinek 57 - STRESZCZENIE. Co się wydarzy w następnym odcinku serialu "Wojenne dziewczyny"? Kiedy będzie można obejrzeć nowy odcinek i o której godzinie? Streszczamy 57. odcinek serialu "Wojenne dziewczyny" i przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące jego emisji.

"Wojenne dziewczyny", odcinek 57 - streszczenie

Jak podaje portal Teleman.pl, streszczenie 57. odcinka serialu "Wojenne dziewczyny" prezentuje się następująco:

Partyzanci chcą produkować steny. W tym celu potrzebują jednak pieniędzy. Aby je zdobyć, planują napad na furgon pocztowy, przewożący gotówkę. Zadaniem Ewy jest zabałamucić w głowie jednego z pracowników poczty. Zaskakująco – taki podział ról wzbudza zazdrość Sońki. Dlaczego to nie ją wybrano do roli uwodzicielki?

Konspiratorzy zdobywają potrzebne informacje. W związku z tym akcję można by przeprowadzić od razu. Dowództwo każe jednak czekać. Sońka nie słucha jednak rozkazów i postanawia działać sama. W tym celu odświeża stare znajomości.

Odrowąż chce wynająć od matki część pomieszczeń w pałacu. Mam plan, aby zamienić eleganckie pokoje w miejsce, gdzie będzie mógł produkować konserwy rybne. Matka jest zaskoczona pomysłem. W tym samym czasie Meier przebywa w tajnej placówce badawczej, prowadzonej przez doktora Lunda. Witek i Magda przeprowadzają w tym czasie obserwacje w pobliżu. Starają się jak najlepiej poznać teren. Ich podejrzenia wzbudza dziwnie wyglądająca ciężarówka dostawcza, która wyjeżdża z ośrodka. Postanawiają śledzić samochód i jego kierowcę.

loader

"Wojenne dziewczyny", odcinek 57 - gdzie i kiedy oglądać?

57. odcinek serialu "Wojenne dziewczyny" będzie można obejrzeć w niedzielę 9 października 2022 roku o godzinie 20.15 na kanale TVP1. Dotychczasowe odcinki serialu dostępne są zaś na platformie streamingowej VOD.TVP.pl.

Zapomniane polskie seriale - sprawdź, czy je oglądałeś

RadioZET.pl/Teleman.pl

 

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET