Zamknij

"Wojenne dziewczyny" - odcinek 56 - STRESZCZENIE. Misja cichociemnej [02.10]

Michał Kaczoń
26.09.2022 10:51

"Wojenne dziewczyny" to popularny serial TVP przedstawiający realia życia podczas okupacji niemieckiej z perspektywy trzech młodych kobiet. Co się wydarzy w nadchodzącym odcinku? Podajemy streszczenie 56. odcinka serialu "Wojenne dziewczyny" i szczegóły emisji.

Wojenne dziewczyny - kadr z serialu
fot. materiały prasowe TVP

„Wojenne dziewczyny” to znany i lubiany serial historyczny TVP. Od września emitowane są nowe odcinki. Akcja 5. sezonu rozgrywa się na początku 1943 roku, gdy armia niemiecka zaczyna ponosić pierwsze klęski. Na okupowanych terenach wzmaga się jednak terror. Polskie konspiratorki podejmują się kolejnych akcji dywersyjnych. Przeżywają także zawirowania w życiu osobistym. Z Anglii zostaje przerzucona cichociemna o pseudonimie kapitan Joe.

"Wojenne dziewczyny", odcinek 56 - STRESZCZENIE. Co się wydarzy w następnym odcinku serialu "Wojenne dziewczyny"? Kiedy będzie można obejrzeć nowy odcinek i o której godzinie? Streszczamy 55. odcinek serialu "Wojenne dziewczyny" i przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące jego emisji.

"Wojenne dziewczyny", odcinek 56 - streszczenie

Jak podaje portal Teleman.pl, streszczenie 56. odcinka serialu "Wojenne dziewczyny" prezentuje się następująco:

Magda, cichociemna spadochroniarka z Londynu, ujawnia dziewczynom swoją misję. Jej celem jest dowiedzieć się jak najwięcej o tajnej niemieckiej bazie wojskowej, ulokowanej pod Warszawą. Dowództwo zarządza więc obserwację, a Magda wraz z przydzielonym jej oddziałem rozpoczyna zadanie. W trakcie działań, dziewczyny są świadkami przywozu sowieckich jeńców do ośrodka. Gdy jeden z nich próbuje uciec, zostaje rozstrzelany przez niemieckiego żołnierza. Ewa ma pretensje do Magdy, że dziewczyny nie próbowały ratować uciekiniera. Z tej wymiany zdań wyraźnie widać, że nie darzy jej zbytnią sympatią. W ich relacjach nie pomaga też fakt, że Ewka dostrzega iskry między Magdą a Witkiem.

W tym czasie w Złoczewicach ponownie pojawia się pan Odrowąż. Przyjaciel gospodarzy wyraźnie adoruje Nitkę, jednocześnie próbując namówić całą familię na „świetny biznes”. Z dużym zainteresowaniem obserwuje posiadłość. Jego obecność znacznie utrudnia ukrywanie Chaima i jego bliskich, nie wspominając o dalszej produkcji broni. Czy mężczyzna dostrzeże coś nietypowego w lokum rodziny i odkryje prawdę?

loader

Wojenne dziewczyny, odcinek 56 - gdzie i kiedy oglądać?

56. odcinek serialu "Wojenne dziewczyny" będzie można obejrzeć w niedzielę 2 października 2022 roku o godzinie 20.15 na kanale TVP1.

Zapomniane polskie seriale - sprawdź, czy je oglądałeś

RadioZET.pl/Teleman.pl/informacje prasowe TVP

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET