Zamknij

"Wojenne dziewczyny" - odc. 55 - STRESZCZENIE. Marysia obwinia się z powodu śmierci Andrzeja [02.10]

Michał Kaczoń
21.09.2022 09:32

"Wojenne dziewczyny" to popularny serial TVP przedstawiający realia życia podczas okupacji niemieckiej z perspektywy trzech młodych kobiet. Co się wydarzy w nadchodzącym odcinku? Podajemy streszczenie 54. odcinka serialu "Wojenne dziewczyny" i szczegóły emisji.

Wojenne dziewczyny - kadr z serialu
fot. materiały prasowe TVP

Wojenne dziewczyny” to znany i lubiany serial historyczny TVP. Od września emitowane są nowe odcinki. Akcja 5. sezonu rozgrywa się na początku 1943 roku, gdy armia niemiecka zaczyna ponosić pierwsze klęski. Na okupowanych terenach wzmaga się jednak terror. Polskie konspiratorki podejmują się kolejnych akcji dywersyjnych. Przeżywają także zawirowania w życiu osobistym. Z Anglii zostaje przerzucona cichociemna o pseudonimie kapitan Joe.

"Wojenne dziewczyny", odcinek 55 - STRESZCZENIE. Co się wydarzy w następnym odcinku serialu "Wojenne dziewczyny"? Kiedy będzie można obejrzeć nowy odcinek i o której godzinie? Streszczamy 55. odcinek serialu "Wojenne dziewczyny" i przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące jego emisji.

Wojenne dziewczyny, odcinek 55 - streszczenie

Jak podaje portal Teleman.pl, streszczenie 55. odcinka serialu "Wojenne dziewczyny" prezentuje się następująco:

Marysia obwinia się z powodu śmierci Andrzeja. Dziewczyna jest zdruzgotana i obwinia się za śmierc mężczyzny. Jej ból jest tak silny, że dochodzi do wniosku, że nie może dłużej działać w organizacji. 

Ewa natomiast namawia koleżankę na wyjazd do siostry do klasztoru. Uzyskuje w tym celu zgodę dowództwa. Liczy, że zmieniając otoczenie, wreszcie dojdzie do siebie.

Sytuacja Chaima i jego rodziny staje się coraz trudniejsza. Leśniczy, który jest folksdojczem, zaczyna podejrzewać, że Węgierscy działają na szkodę Rzeszy. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy w majątku pojawia się Jerzy Odrowąż, dawna miłość Nitki. Tym razem nie przyjechał tu jednak dla dziewczyny, ale dla… jej matki. Próbuje też namówić panią domu na wspólne interesy.

Magda, która jest po niefortunnym skoku i operacji, powoli wraca do zdrowia w kryjówce partyzantów. Cichociemna nawiązuje tam przyjaźń z Witkiem.

 

loader

Wojenne dziewczyny, odcinek 55 - gdzie i kiedy oglądać?

55. odcinek serialu "Wojenne dziewczyny" będzie można obejrzeć w niedzielę 2 października 2022 roku o godzinie 18.30 na kanale TVP1.

Zapomniane polskie seriale - sprawdź, czy je oglądałeś

RadioZET.pl/Teleman.pl

 

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET