Zamknij

"Władca pierścieni": Jest pierwsze zdjęcie i data premiery serialu Amazona!

03.08.2021 08:27

"Władca pierścieni" zmierza na ekrany! Amazon Prime Video ogłosił datę premiery i zaprezentował pierwsze oficjalne zdjęcie promujące produkcję.

Władca pierścieni serial
fot. United Archives/IFA Film/East News

2 sierpnia 2021 roku w Nowej Zelandii zakończono zdjęcia do pierwszego sezonu serialu "Władca Pierścieni". Życie w Śródziemiu i oddychanie nim przez tak wiele miesięcy było przygodą życia. Nie możemy doczekać się chwili, gdy fani będą mieli okazję zrobić to samo - powiedzieli w oświadczeniu J.D. Payne i Patrick McKay - showrunnerzy i producenci wykonawczy serialu. Teraz nareszcie dowiedzieliśmy się, kiedy ta chwila nastąpi.

"Władca Pierścieni" - Amazon ogłosił datę premiery serialu i pokazał pierwsze zdjęcie

Najbardziej wyczekiwana produkcja Amazona, określana jako najdroższy serial, jaki kiedykolwiek powstał, wciąż jeszcze bez oficjalnego tytułu, za to z oficjalną datą premiery - zmierza na ekrany. 2 sierpnia 2021 roku ogłoszono, że oryginalny serial Amazon Prime Video o roboczym tytule "Władca Pierścieni" zadebiutuje 2 września 2022 roku. Odcinki będą pojawiały się co tydzień w 240 krajach i terytoriach na całym świecie. Jak prezentuje się serialowe Śródziemie, możecie zobaczyć poniżej:

Przygoda zaczyna się 2 września 2022 roku wraz z premierą naszego oryginalnego serialu "Władca pierścieni" na Prime Video. Nie jestem w stanie wyrazić, jak podekscytowani wszyscy jesteśmy, mogąc zabrać naszą globalną publiczność na nową, fantastyczną podróż przez Śródziemie! Nasi utalentowani producenci, obsada, twórcy i ekipa pracowali w Nowej Zelandii niestrudzenie, by powołać do życia tę nieopowiedzianą i inspirującą wizję - powiedziała w dniu ogłoszenia premiery Jennifer Salke, szefowa Amazon Studios.

loader

"Władca pierścieni" - O czym będzie serial Amazona?

Spektakularny serial Amazona ma opowiadać o Drugiej Erze w historii Śródziemia, opisanej przede wszystkim w "Silmarillionie" J.R.R. Tolkiena. Jego akcja będzie zatem toczyć się tysiące lat przed wydarzeniami z "Hobbita" i "Władcy Pierścieni", kiedy elfy osiadły w Lindonie, powstawało królestwo Numenoru, a krasnoludy przybyły do Morii. Zobaczymy, jak budziły się wielkie moce, królestwa osiągały chwałę i popadały w ruinę, bohaterowie byli poddawani próbom, a nadzieja wisiała na włosku, gdy najstraszniejsza postać, jaka kiedykolwiek wyszła spod pióra Tolkiena, zagroziła pogrążeniem całego świata w mroku. 

Zobacz także

"Władca pierścieni" - obsada i twórcy serialu

Twórcy serialu zapowiadają, że spotkamy w nim dobrze znane, jak i nowe postaci, w które wcielą się Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman i Sara Zwangobani.

Showrunnerami "Władcy pierścieni" są J.D. Payne i Patrick McKay. Obaj pełną też role producentów wykonawczych, a wraz z nimi Lindsey Weber, Callum Greene, J.A. Bayona, Belén Atienza, Justin Doble, Jason Cahill, Gennifer Hutchison, Bruce Richmond, Sharon Tal Yguado i Wayne Che Yip. Reżyserką serialu jest Charlotte Brändström, zaś producentem Christopher Newman.

RadioZET.pl/Amazon Prime Video