Zamknij

"Władca pierścieni": Amazon szykuje wielką zmianę w 2. sezonie serialu. Fani będą zdruzgotani

13.08.2021 16:35

Serial "Władca pierścieni" nie zadebiutował jeszcze na ekranach, jednak jego producenci patrzą już w przyszłość, zapowiadając zmiany w realizacji 2. sezonu.

Władca pierścieni serial
fot. materiały prasowe Amazon Studios

"Władca pierścieni" od 20 lat nieodłącznie kojarzy się z pejzażami Nowej Zelandii. Peter Jackson uczynił z tamtejszych lokacji symbol baśniowego Śródziemia. Tymczasem firma Amazon Studios zapowiada, że serial oparty na twórczości J.R.R. Tolkiena nie będzie już kręcony w tym malowniczym kraju. Po raz pierwszy w ekranowej historii Śródziemia, zdjęcia do produkcji związanej z "Władcą pierścieni" nie będą odbywały się w Nowej Zelandii.

"Władca pierścieni": Amazon zapowiada zmiany w 2. sezonie serialu

Zdjęcia do pierwszego sezonu serialu, który roboczo wciąż jest nazywany "Władcą pierścieni", zakończono 2 sierpnia 2021 roku. Podobnie jak w przypadku obydwu trylogii Petera Jacksona ("Władca pierścieni" i "Hobbit") odbywały się one w Nowej Zelandii. Amazon postanowił jednak zmienić tradycję i w 2. sezonie przenieść produkcję do Wielkiej Brytanii. Postprodukcja nakręconych odcinków ma zostać zakończona do czerwca 2022 roku jeszcze w Nowej Zelandii, podczas gdy preprodukcja 2. sezonu rozpocznie się w Wielkiej Brytanii już na początku przyszłego roku. Nie wiadomo jeszcze, gdzie będą kręcone kolejne z pięciu zapowiedzianych sezonów serialu.

Zobacz także

"Władca pierścieni" - Kiedy premiera na Amazon Prime Video?

Serial o roboczym tytule "Władca Pierścieni" zadebiutuje na Amazon Prime Video już 2 września 2022 roku. W obsadzie znaleźli się Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman i Sara Zwangobani.

J.D. Payne i Patrick McKay pełnią funkcje showrunnerów serialu oraz jego producentów wykonawczych. Wśród producentów wykonawczych są też Lindsey Weber, Callum Greene, J.A. Bayona, Belén Atienza, Justin Doble, Jason Cahill, Gennifer Hutchison, Bruce Richmond, Sharon Tal Yguado i Wayne Che Yip. Za reżyserię odpowiada Charlotte Brändström, zaś za produkcję - Christopher Newman. Serial jest produkcją oryginalną Amazon Studios, które nabyło prawa do ekranizacji dzieł Tolkiena w 2017 roku.

RadioZET.pl/Variety

loader