Zamknij

"Władca Pierścieni": w serialu Amazona powróci muzyka z trylogii Petera Jacksona?

20.09.2021 12:18

Howard Shore - kompozytor muzyki do filmu "Władca Pierścieni" może odpowiadać za ścieżkę dźwiękową do serialu Amazon Prime, powstającego na bazie twórczości J.R.R. Tolkiena.

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - Ian McKellen - kadr z filmu
fot. Everett Collection/East News

Istnieje szansa, że nadchodzący serial, bazujący na twórczości Tolkiena, będzie miał o wiele więcej klimatu "Władcy Pierścieni" Petera Jacksona niż się początkowo wydawało. Możliwe, że za muzykę do produkcji odpowie kompozytor ścieżki dźwiękowej z kinowego hitu.

"Władca Pierścieni" na Amazon Prime z muzyką Howarda Shore'a?

Na powstający od kilku lat serial o Śródziemiu potocznie zwany nowym "Władcą Pierścieni" czekają nie tylko miłośnicy przygód dzielnych hobbitów, ale również fani fantasy, którzy czują pustkę po zakończonej "Grze o tron". Chociaż produkcja Amazon Prime rozgrywa się tysiące lat przed wydarzeniami z trylogii Petera Jacksona, widzowie filmów mogą poczuć się swojsko.

Jak podaje Deadline, kompozytor odpowiadający za muzykę do filmów "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia", "Władca Pierścieni: Dwie wieże", "Władca Pierścieni: Powrót króla", ale również "Hobbit: Niezwykła podróż", "Hobbit: Pustkowie Smauga" oraz "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" - Howard Shore, prowadzi rozmowy z twórcami serialu Amazona. Niewykluczone, że Shore przystanie na propozycję producentów serialowego "WładcynPierścieni" i powróci do Środziemia, tworząc kolejną zapierającą dech w piersiach ścieżkę dźwiękową. Na razie szczegóły rozmów pomiędzy twórcami serialu i kompozytorem nie są znane.

Shore za muzykę do "Władcy Pierścieni" dostał trzy Oscary. Pierwsza statuetka trafiła za ścieżkę dźwiękową do "Drużyny Pierścieni", a dwie pozostałe za muzykę i piosenkę z "Powrotu króla". Motywy muzyczne z trylogii Jacksona są popularne po dziś dzień i pamiętane przez większość widzów adaptacji powieści Tolkiena. Powrót kompozytora do świata brytyjskiego pisarza mógłby być więc niezwykle ciekawy.

"Władca Pierścieni": kiedy premiera serialu Amazon Prime?

Za serial opowiadający o dziejach Drugiej Ery Śródziemia odpowiadają J. D. Payne i Patrick McKay. Produkcja jest objęta tajemnicą i do tej pory zaprezentowano tylko jedno zdjęcie przedstawiające miasto Valmar - stolicę Valinoru zamieszkiwanego przez potężnych Valarów. W rolach głównych wystąpili Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman oraz Sara Zwangobani. 8 odcinków pierwszego sezonu "Władcy Pierścieni" trafi na Amazon Prime 2 września 2022 roku.

loader

RadioZET.pl/Deadline