Zamknij

"Władca Pierścieni": nowa zapowiedź zdradza tytuł serialu Amazon Prime [WIDEO]

20.01.2022 07:55
The Lord of the Rings: The Rings of Power - kadr z serialu Amazon
fot. Amazon Prime Video/materiały prasowe

Serial "Władca Pierścieni" doczekał się nowej zapowiedzi, w której zdradzono tytuł produkcji Amazon Prime Video. Kiedy premiera?

W sieci pojawił się teaser długo zapowiadanego serialu Amazon Prime Video na podstawie prozy J.R.R. Tolkiena - twórcy kultowego "Władcy Pierścieni". Zdradzono tytuł nadchodzącej produkcji, oraz zapowiedziano, że widzów czekają opowieści z Drugiej Ery Śródziemia.

Serial "Władca Pierścieni": tytuł produkcji Amazon Prime Video

Powieść "Władca Pierścieni" ukształtowała gatunek fantasy. Hollywood przez wiele lat czekało, aż technologia pozwoli wcielić w życie pomysły stworzone przez Tolkiena. W 1978 roku Ralph Bakshi próbował przenieść dzieło pisarza na język filmu za pomocą animacji, ale dopiero w 2001 roku udało się stworzyć aktorską adaptację "Władcy Pierścieni". Mowa oczywiście o słynnej trylogii w reżyserii Petera Jacksona.

Po latach przerwy widzowie powrócą do Śródziemia dzięki nadchodzącemu serialowi platformy Amazon Prime Video. Produkcja nie będzie jednak opowiadała dalszych losów dobrze znanych bohaterów. Akcja serialu rozegra się w dalekiej przeszłości. Jak brzmi tytuł serialu?

Produkcja serwisu Amazon została zatytułowana "The Lord of the Rings: The Rings of Power", co w wolnym tłumaczeniu można przełożyć na "Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy". Nowa zapowiedź serialu nie zdradza zbyt dużo na temat bohaterów i wydarzeń. Jest raczej metaforyczną animacją ukazująca sam tytuł. Widzimy moment wykuwania napisu układającego się w "The Lord of the Rings: The Rings of Power", nawiązujący do wypowiadanych z offu słów rozpoczynających zarówno powieść Tolkiena, jak i film Jacksona. Mowa o fragmencie "Wiersza o Pierścieniu", który prawdopodobnie recytuje Galadriel.

Trzy Pierścienie dla królów elfów pod otwartym niebem,
Siedem dla władców krasnali w ich kamiennych pałacach,
Dziewięć dla śmiertelników, ludzi śmierci podległych,
Jeden dla Władcy Ciemności na czarnym tronie
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie

Jak podaje Deadline, głos na temat "The Lord of the Rings: The Rings of Power" zabrali showrunnerzy serialu - J.D. Payne i Patrick McKay.

Wyobrażamy sobie, że ten tytuł mógłby znaleźć się na grzbiecie książki stojącej obok klasyki J.R.R. Tolkiena. Pierścienie Mocy jednoczą wszystkie najważniejsze historie Drugiej Ery Śródziemia: wykuwanie pierścieni, powstanie Czarnego Władcy Saurona, epicką opowieść o Numenorze oraz Ostatni Sojusz Elfów i Ludzi. Do tej pory widzowie widzieli tylko na ekranie historię Jedynego Pierścienia – ale zanim powstał jeden, było ich wiele… i cieszymy się, że możemy podzielić się epicką historią o nich wszystkich.

Akcja serialu rozgrywa się bowiem w Drugiej Erze Śródziemia - tysiące lat przed wydarzeniami z filmów i powieści "Władca Pierścieni". Dzięki "The Lord of the Rings: The Rings of Power" widzowie po raz pierwszy będą mogli zobaczyć na ekranie daleką przeszłość świata Tolkiena. W produkcji będziemy więc śledzić losy postaci znanych, jak i zupełnie nowych, które zmierzą się z ponownym pojawieniem się zła w Śródziemiu.

"The Lord of the Rings: The Rings of Power" - kiedy premiera na Amazon Prime Video?

W rolach głównych wystąpili Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman i Sara Zwangobani. Reżyserami serialu zostali między innymi Che Yip, J.A. Bayona i Charlotte Brändström. "The Lord of the Rings: The Rings of Power" trafi na platformę Amazon Prime Video już 2 września 2022 roku.

RadioZET.pl/Deadline/YouTube