Zamknij

„Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”: nowy zwiastun serialu fantasy od Amazon Prime Video [WIDEO]

24.08.2022 13:52

„Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”: premiera serialu Amazon Prime Video osadzonego w świecie „Władcy Pierścieni” zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji szefowie platformy wypuścili właśnie nowy, wypełniony niewidzianymi dotąd scenami, zwiastun. Co wiemy o nowym serialu? Kiedy premiera?

„Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” – kadr z serialu
fot. materiały prasowe Amazon Prime Video

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” (org. „The Lord of the Rings: Rings of Power”) to serial osadzony w świecie Śródziemia, znanego z trylogii „Władcy Pierścieni” i innych dzieł J.R.R Tolkiena. Historia rozgrywa się wiele lat przed wydarzeniami znanymi ze słynnej sagi i jej wysokobudżetowych adaptacji.

Z informacji prasowych wiemy, że akcja serialu rozgrywa się w czasie Drugiej Ery Śródziemia, a akcja przeniesie nas do najciemniejszych zakątków Gór Mglistych, przez wyspiarskie królestwo Numenoru, aż do stolicy elfów – Lindonu. Wedle doniesień Amazona, serial nie będzie obawiać się także wyruszyć w najdalsze zakątki mapy Śródziemia.

Warto przypomnieć, że „Pierścienie Władzy” będą jednym  z najdroższych seriali w historii. Z doniesień zagranicznej prasy wynika, że pierwszy sezon kosztował ok. 465 milionów dolarów. 

„Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” - nowy zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie najnowszy materiał promocyjny serialu. Zwiastun prezentuje się następująco:

„Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” – twórcy i obsada 

Serial powstał pod okiem dwójki showrunnerów, czyli głównych scenarzystów i producentów: Patricka McKaya i J.D Payne’a. Duet zaprosił do współpracy grupę reżyserów, w tym J.A Bayonę, twórcę filmu „Jurassic World: Upadłe Królestwo” i nominowanego do Oscara dramatu „Niemożliwe”, a także Charlotte Brandstrom i Che Yip.

Na ekranie zobaczymy zaś szereg aktorów i aktorek, na czele z takimi osobami jak: Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath czy Markella Kavenagh.

loader

„Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” – kiedy premiera?

Premiera serialu zapowiedziana jest już na piątek 2 września na platformie streamingowej Amazon Prime Video.

Czytaj także: Gwiazdy „Social Network“ i „Sukcesji“ nakręcą razem film w Warszawie. Eisenberg ponownie za kamerą

RadioZET.pl/Entertainment Weekly/YouTube

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.