Zamknij

Witold Kopeć nie żyje. Grał w teatrze i popularnych serialach. Miał 62 lata

05.01.2022 09:46

Witold Kopeć nie żyje. Aktor związany z lubelskim teatrem im. Juliusza Osterwy, znany też z najpopularniejszych polskich filmów i seriali, zmarł w poniedziałek 3 stycznia. Najbliżsi współpracownicy żegnają aktora.

Witold Kopeć nie żyje
fot. Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie/FB

Witold Kopeć nie żyje. Aktor urodzony w Łodzi, od 1989 roku swoją karierę związał z Lublinem. Występował w teatrze im. Juliusza Osterwy, gdzie największym powodzeniem cieszyły się jego monodramy, za które otrzymał wiele prestiżowych nagród.

Witold Kopeć nie żyje. Grał w najpopularniejszych polskich produkcjach 

Witold Kopeć, poza pracą w teatrze, może poszczycić się udziałem w najpopularniejszych polskich filmach i serialach. Aktora mogą znać fani takich produkcji jak: „M jak miłość”, „Prawo Agaty”, „Wojenne dziewczyny”, „Komisarz Aleks”, „Pierwsza miłość” czy popularne filmy „Listy do M.”, „Panie Dulskie” czy „Chopin. Pragnienie miłości”.

Poza pracą aktorską Kopeć zajmował się też edukacją i pomocą młodzieży. Prowadził Laboratorium Teatralne im. H. Modrzejewskiej, gdzie współpracował z młodymi adeptami sztuki teatralnej. Działał też charytatywnie – był założycielem i prezesem Fundacji Prawda Dobro Piękno, której celem była kultywacja uniwersalnych wartości w sztuce.

Witold Kopeć nie żyje. Przyjaciele żegnają aktora

Przyjaciele z teatru im. Juliusza Osterwy w specjalnym poście na Facebooku pożegnali zmarłego aktora.

„Nie ma słów, które mogłyby wyrazić dobro, pasję, szczerość i radość, które biły od Pana Witolda. Każde spotkanie z nim było wyjątkowe. Nasze serca są dziś złamane, serce Teatru jest dziś złamane”.

Czytaj także: Jean-Marc Vallee nie żyje. Ujawniono przyczynę śmierci słynnego reżysera

RadioZET.pl/Radio.lublin.pl/O2.pl

Zobacz także