Zamknij

„Willow”: powstanie serialowa kontynuacja słynnego filmu fantasy. Warwick Davies powraca [WIDEO]

27.05.2022 15:54

„Willow” to słynny film fantasy Rona Howarda z 1988 roku. Teraz Disney, który wie jak silna jest moc nostalgii, pokazał pierwszy zwiastun serialowej kontynuacji dzieła. Kiedy premiera?

Willow - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Disney+

„Willow” to film fantasy Rona Howada z 1988 roku. Nominowany do dwóch Oscarów obraz  opowiada historię tytułowego bohatera z wioski karłowatych Nelwynów, który musi ocalić niemowlę przed wyrokiem okrutnej królowej. Ukoronowana Bavmorda, bojąc się spełnienia przepowiedni o końcu swojego panowania z rąk nowonarodzonej dziewczynki, kazała bowiem zamordować wszystkie niemowlęta płci żeńskiej. Willow (Warwick Davies) próbuje uratować niemowlę i oddać je w ręce matki. W drodze do miasta, bohater poznaje uwięzionego w klatce Madmartigana (Val Kilmer), który za uwolnienie zgadza się pomóc mu w odnalezieniu matki.

Nowa opowieść ma rozgrywać się w kilka lat po wydarzeniach oryginału i wedle wstępnych informacji, zebranych przez dziennikarzy portalu Variety, bazujących na oficjalnie dostępnych ogłoszeniach castingowych, dotyczyć ma misji uratowania porwanego księcia przez grupę niedobranych bohaterów.

„Willow” – zwiastun serialu

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun serialu Disney+. Teaserowy materiał prezentuje się następująco:

„Willow” – twórcy i obsada serialu

Pomysłodawcami i co-showrunnerami serialu są Jonathan Kasdan i Wendy Mericle. Ron Howad, czyli reżyser oryginalnego filmu oraz Bob Dolman, jego scenarzysta są zaś jednymi z producentów obrazu. Reżyserem dwóch pierwszych odcinków jest zaś Stephen Woolfenden, a na ekranie zobaczymy takich aktorów i aktorki, jak powracający do swojej roli po trzydziestu latach Warwick Davies (znany także z serii „Harry Potter”) oraz Ellie Bamber, Ruby Cruz, Erin Kellyman, Amer Chadha-Patel czy Tony Revolori.

loader

„Willow” – kiedy premiera serialu?

Serial Disney+ „Willow” ma zadebiutować na platformie już 30 listopada 2022 roku. Przypomnijmy – polski start platformy Disneya zaplanowany jest na 14 czerwca.

Czytaj także: „Top Gun Maverick”: ten rozpędzony blockbuster to realizacyjna petarda [RECENZJA]

RadioZET.pl/Deadline/YouTube

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze filmy 2021 roku – wybór redakcji kulturalnej RadioZET.pl [ZDJĘCIA]