Zamknij

William Lucking nie żyje. Gwiazdor serialu "Synowie Anarchii" miał 80 lat

05.11.2021 06:23
William Lucking
fot. face to face aktuell/Reporter/East News

Zmarł William Lucking - amerykański aktor znany głównie z serialu "Synowie Anarchii". Odszedł w wieku 80 lat. Co było przyczyną jego śmierci?

18 października 2021 roku zmarł William Lucking. Był amerykańskim aktorem filmowym i telewizyjnym z ponad stoma tytułami na koncie. Miał 80 lat. Do zgonu doszło w jego domu w Las Vegas.

William Lucking nie żyje

O śmierci Luckinga poinformował portal Deadline, powołując się na nekrolog, który ukazał się dopiero 3 listopada 2021 roku. Nie podano przyczyny śmierci aktora. Smutną informację potwierdziła żona Luckinga - Sigrid Luckin, która wspomniała jego najlepsze cechy w stworzonej przez siebie klepsydrze.

Chociaż William często grał twardzieli i siłaczy, w prawdziwym życiu był eleganckim mężczyzną o genialnym intelekcie, który uwielbiał dyskutować o polityce i sprawach bieżących, dyskutować o filozofii i fizyce oraz wygłaszać precyzyjne opinie na temat sztuki i poezji.

Śmierć aktora potwierdził również jego agent.

Lucking urodził się 17 czerwca 1941 roku w Michigan. W latach 50. przeniósł się wraz z rodziną do Kalifornii. Skończył studia z dziedziny literatury na UCLA, a następnie kontynuował naukę na aktorstwie w Pasadena Playhouse.

W swoim zawodzie zadebiutował pod koniec lat 60., występując w niezależnej produkcji o motocyklistach "Hell's Belles". Wśród filmów z udziałem Williama Luckinga znalazły się między innymi westerny "Zawadiaki", "Siedmiu wspaniałych nadjeżdża", "Powrót człowieka zwanego Koniem", "Taka była Oklahoma", "The Mountain Men"; komedie "The Crazy World of Julius Vrooder", "Szarże"; filmy akcji "Doc Savage: The Man of Bronze", "Captain America II: Death Too Soon", "Kontrabanda"; dreszczowce "Ladykillers", "False Identity", "Dzika rzeka", "Czerwony smok" czy dramaty "Erin Brockovich" i "K-Pax".

Wśród występów Luckinga nie zabrakło też ról serialowych. Najbardziej znany był dzięki postaci Pineya Winstona z serialu "Synowie anarchii". Wystąpił w niemal 50 odcinkach serialu na przestrzeni czterech sezonów. Swoją przygodę z telewizją zaczął jednak wiele lat wcześniej, występując w takich produkcjach, jak "Drużyna A", "Outlaws", "Mission: Impossible", "Bonanza", "Kung Fu", "Strzały w Dodge City", "The Incredible Hulk", "Nieustraszony", "Magnum", " M*A*S*H", "Napisała: Morderstwo", "Star Trek: Stacja kosmiczna", "Strażnik Teksasu", "Z Archiwum X", czy "Star Trek: Enterprise". Lucking grywał też na deskach wielu amerykańskich teatrów.

Oprócz żony pozostawił dwie córki - Marjet Lucking i Julianę Ryan.

RadioZET.pl/Deadline