Zamknij

Seriale podobne do "Wikingów". 5 produkcji dla fanów Ragnara i jego synów [LISTA]

07.01.2021 17:43

"Wikingowie" dobiegli końca i szukacie podobnej alternatywy? Przedstawiamy listę 5 najlepszych seriali podobnych do "Wikingów". Z pewnością znajdziecie coś dla siebie!

Seriale podobne do "Wikingów". 5 produkcji dla fanów Ragnara i jego synów [LISTA]
fot. LFI/Photoshot/East News

"Wikingowie" to popularny serial kostiumowy traktujący o losach legendarnego wikinga Ragnara Lodbroka i jego synów. Produkcja kanału History dobiegła końca i wielu jej miłośników poszukuje godnego następcy. Przychodzimy z pomocą i prezentujemy listę 5 najlepszych seriali podobnych do "Wikingów".

"Wikingowie" - podobne seriale

"Wikingowie" to przede wszystkim niesamowity klimat, widowiskowe bitwy i liczne intrygi, zakrapiane sporą dawką nordyckiej mitologii. Które z seriali podobnych do "Wikingów" warto obejrzeć? Poniżej znajdziecie listę 5 tytułów.

Zobacz także

Nasza subiektywna lista 5 najlepszych seriali podobnych do "Wikingów" prezentuje się następująco:

"Upadek królestwa"

Serial niezmiernie często porównywany do "Wikingów", oscyluje bowiem wokół podobnej tematyki. W trakcie seansu śledzimy losy Uhtreda z Bebbanburga - osieroconego i wychowanego przez wikingów mężczyznę, który walczy pod wodzą Alfreda Wielkiego.

"Upadek królestwa" znajdziecie na Netflixie.

"Gra o tron"

Kolejna produkcja często wymieniana jednym tchem z "Wikingami". Legendarna już "Gra o tron" to jeden z flagowych seriali HBO i widowisko na niespotykaną dotąd skalę. Zrealizowana z imponującym rozmachem historia opowiada o mieszkańcach krainy Westeros, ich intrygach i walce o Żelazny Tron.

"Gra o tron" dostępna jest na HBO GO.

Zobacz także

"Black Sails"

Mniej znany, acz zasługujący na uwagę, serial kanału Starz. "Black Sails" to niekanoniczny prequel słynnej "Wyspy skarbów", który przedstawia losy kapitana Jamesa Flinta i jego kamratów, którzy walczą o władzę nad wyspą New Providence. 

"Brytania"

Opowieść o inwazji Rzymian na tytułową krainę. Akcja rozgrywa się w 43 r. n.e. na Wyspach Brytyjskich, które były wówczas centrum rozwoju kultury celtyckiej. Główni bohaterowie muszą zjednoczyć siły, by wspólnie stawić czoła najeźdźcy. 

"Barbarzyńcy"

Nowa produkcja często określana mianem odpowiedzi Netflixa na "Wikingów". Fabuła przedstawia losy trzech osób, które krzyżują się podczas słynnej bitwy w Lesie Teutoburskim, do której doszło w 9 roku n.e. Germańscy wojownicy starali się wówczas powstrzymać ekspansję Cesarstwa Rzymskiego.

Serial "Barbarzyńcy" dostępny jest na Netflixie.

loader

Zobacz także