Zamknij

"Wikingowie": dlaczego serial zakończył się na 6. sezonie? Twórca wyjaśnia

11.01.2021 16:14

"Wikingowie" dobiegli końca. Wraz z 6. sezonem zakończyła się saga o Ragnarze i jego synach. Dlaczego serial zakończył się w tym momencie? Czy była to decyzja stacji? Michael Hirst wyjaśnił tę kwestię.

"Wikingowie": dlaczego serial zakończył się na 6. sezonie? Twórca wyjaśnia
fot. LFI/Photoshot/East News

"Wikingowie" to jeden z najpopularniejszych seriali kostiumowych ostatnich lat. Licząca sobie 6 sezonów produkcja opowiadała o losach legendarnego wikinga Ragnara Lodbroka i jego synów: Bjorna, Ubbe, Hvitserka, Sigurda i Ivara. Dlaczego "Wikingowie" nie doczekali się kolejnego sezonu? Co stało za decyzją o zakończeniu serialu? Twórca wyjaśnił sprawę.

"Wikingowie" - dlaczego serial zakończył się na 6. sezonie? 

"Wikingowie" nie zakończyli się z powodu spadku oglądalności, czy nacisków ze strony kanału History. W rozmowie z magazynem Collider Michael Hirst (showrunner "Wikingów") opowiedział o latach pracy nad serialem, a także jego zakończeniu. Wyjawił, że to on zdecydował, by zakończyć historię na 6. sezonie.

Zobacz także

Michael Hirst przyznał, że gdy rozpoczynał pracę nad "Wikingami" nie spodziewał się takiej popularności. Poczynił jednak pewne plany, które przez następne lata skrupulatnie realizował. Wyjawił, iż od początku wiedział, że na pewnym etapie uśmierci Ragnara i skupi się na jego synach, a opowieść zakończy się odkryciem Ameryki i Nowej Fundlandii.

Powiedziałem im, kiedy zamierzam to skończyć. Wiedziałem, że zakończeniem będzie odkryciem Ameryki i Nowej Fundlandii. Tak zawsze planowałem. Muszę przyznać, że po siedmiu latach nieustannego pisania, a także myślenia i wręcz życia tym serialem, musiałem go zakończyć. Musiałem zakończyć tę sagę, ale przede wszystkim musiałem ją domknąć. Stworzyć zakończenie wszystkich wątków, które będzie satysfakcjonujące dla odbiorców. Nie chciałem nikogo oszukać. Nie chciałem okantować aktorów, postaci i widzów. Dlatego wielkim wyzwaniem było oddanie sprawiedliwości różnym częściom tej opowieści i ich emocjonalne skonkludowanie, co zmusiło mnie do zabicia niektórych z moich ukochanych postaci. Dlatego też napisanie tych 10 ostatnich odcinków było bardzo, bardzo emocjonującym przeżyciem. Michael Hirst dla Collider

Wszystkie odcinki serialu "Wikingowie" znajdziecie w bibliotece Netflix.

loader

"Wikingowie: Valhalla" - kiedy premiera?

Zakończenie "Wikingów" nie oznacza bynajmniej, że pożegnaliśmy ten świat na zawsze. Powstaje bowiem spin-off zatytułowany "Wikingowie: Valhalla". Serial powstaje na zamówienie platformy Netflix i (jeśli wierzyć zapewnieniom Michaela Hirsta) jest już niemalże gotowy, a premiera ma się odbyć jeszcze w 2021 roku.

Akcja serialu "Wikingowie: Valhalla" ma się rozgrywać 100 lat po wydarzeniach z oryginalnej produkcji. W trakcie seansu mamy śledzić losy popularnych wikingów pokroju Haralda III Srogiego i Eryka Czerwonego. Mówi się nawet o obecności Wilhelma Zdobywcy. W produkcji mają się pojawić nawiązania do "Wikingów". 

loader

Zobacz także