Zamknij

"Wikingowie: Walhalla" w nowym zwiastunie. Kiedy premiera na Netflix? [WIDEO]

19.01.2022 11:48

Netflix zaprezentował zwiastun serialu "Wikingowie: Walhalla" - spin-offu słynnej serii opowiadającej o wojownikach z północy. Kiedy produkcja trafi do serwisu?

Wikingowie: Walhalla - kadr z serialu Netflix
fot. Netflix/materiały prasowe

Inspirowany historycznymi wydarzeniami słynny serial o wikingach powraca! Tym razem w spin-offie zatytułowanym "Wikingowie: Walhalla", który trafi na platformę Netflix. Jak prezentuje się nowy zwiastun produkcji?

"Wikingowie: Walhalla" - zwiastun serialu Netflix

Serial stworzony przez Michaela Hirsta dla kanału telewizyjnego History o wikingach cieszył się ogromną popularnością. "Wikingowie" zostali jednak zakończeni po sześciu sezonach w 2020 roku. W planach twórcy był spin-off, który właśnie doczekał się kolejnego trailera.

Akcja nowego serialu rozgrywa się sto lat po wydarzeniach z oryginalnej serii. "Wikingowie: Walhalla" pokażą widzom upadek kultury wikingów, wiele lat po tym, jak Ragnar Lothbrok (Travis Fimmel) po raz pierwszy wyruszył na podbój ziem leżących za morzem. Co czeka nas w nadchodzącej produkcji?

Oto jak prezentuje się oficjalny opis fabuły serialu "Wikingowie: Walhalla".

Całkowicie nowy serial "Wikingowie: Valhalla" rozpoczyna się na początku XI wieku i opisuje legendarne przygody jednych z najsłynniejszych Wikingów, którzy kiedykolwiek żyli – Leifa Erikssona, Freydisa Eriksdottera, Haralda Hardrady i normańskiego króla Wilhelma Zdobywcy. Ci mężczyźni i kobiety wytyczą drogę, walcząc o przetrwanie w ciągle zmieniającym się i ewoluującym świecie.

Zwiastun przedstawia głównych bohaterów serialu "Wikingowie: Walhalla" - Leifa Erikssona, jego siostrę i staronordycką przywódczynię religijną w jednej osobie - Freydis Eriksdotter oraz ambitnego nordyckiego księcia Haralda Sigurdssona. W oryginalnych "Wikingach" widzowie śledzili przygody Ragnara, gdy odkrywał nowe królestwa i kultury. "Valhalla" rozgrywa się w momencie historycznym, w którym konflikt między królestwami nordyckimi i brytyjskimi osiąga punkt krytyczny, więc miłośników produkcji czeka naprawdę imponujące widowisko.

"Wikingowie: Walhalla" - kiedy premiera na Netflix?

W rolach głównych wystąpili Sam Corlett, Frida Gustavsson i Leo Suter. W obsadzie znaleźli się również Bradley Freegard, Jóhannes Haukur Jóhannesson, David Oakes, Laura Berlin oraz Caroline Henderson. Michael Hirst i Jeb Stuart - twórcy oryginalnych "Wikingów", powrócili w spin-offie jako producenci wykonawczy. Stuart pełni również rolę showrunnera. Reżyserami zostali natomiast: twórca wielu odcinków poprzedniego serialu o wikingach - Steve Saint Leger, Niels Arden Plev oraz Hannah Quinn. Serial "Wikingowie: Walhalla" trafi na Netflix już 25 lutego 2022 roku.

loader

RadioZET.pl/Netflix/YouTube