Zamknij

"Wikingowie: Walhalla" w pierwszej zapowiedzi. Kiedy sequel "Wikingów" trafi na Netflix? [WIDEO]

27.09.2021 10:15

"Wikingowie: Walhalla" to kontynuacja głośnego serialu kostiumowego, który dobiegł końca w 2020 roku. Teraz Netflix ponownie zabierze nas do świata słynnych wojów. Zobaczcie pierwszą zapowiedź.

"Wikingowie: Walhalla" w pierwszej zapowiedzi. Kiedy sequel "Wikingów" trafi na Netflix? [WIDEO]
fot. BERNARD WALSH/NETFLIX

"Wikingowie: Walhalla", czyli czas na powrót do świata Ragnara Lodbroka. Netflix pokazał pierwszy teaser sequela produkcji kanału History, która swojego czasu cieszyła się taką popularnością, że widzowie stawiali ją w równym rzędzie z osławioną "Grą o tron". Czy spin-off spełni oczekiwania widzów? Przekonamy się.

"Wikingowie: Walhalla" - pierwsza zapowiedź serialu Netflixa [TEASER]

Jeśli sądziliście, że to Ragnar Lodbrok, Björn Żelaznoboki, Lagertha i Ivar Bez Kości byli najsłynniejszymi wikingami w dziejach, to byliście w błędzie. Po nich nadeszły czasy jeszcze większych wojów, którzy rozgłosem znacząco przewyższyli swoich poprzedników. I to właśnie o nich opowie nam Jeb Stuart w serialu "Wikingowie: Walhalla".

Akcja rozgrywać się będzie na początku XI wieku, czyli 100 lat po zakończeniu "Wikingów". Fabuła skupi się na legendarnych przygodach słynnych wikingów: Leifa Erikssona, Freydis Eriksdotter, Haralda Srogiego i normańskiego króla Wilhelma Zdobywcy.

Z uwagi na fakt, iż za produkcję odpowiada gigant streamingowy jakim jest Netflix, budżet "Wikingowie: Walhalla" z pewnością przewyższa ten, którym "pochwalić się" mógł jego poprzednik. Jeśli zatem twórca celował w poziom artystyczny i scenariuszowy pierwszych sezonów "Wikingów", ma szansę zmyć gorycz porażki, jaką okazał się finał serialu Michaela Hirsta. O tym jednak przekonamy się w chwili premiery.

Wikingowie: Walhalla" - kiedy premiera na Netflix?

Niestety, data premiery serialu "Wikingowie: Walhalla" nie została jeszcze ujawniona. Wiemy jedynie, że produkcja zadebiutuje na Netflixie w 2022 roku i liczyć będzie łącznie osiem odcinków.

W rolach głównych wystąpili: Sam Corlett ("Chilling Adventures of Sabrina"), Frida Gustavsson, Leo Suter, Bradley Freegard, Jóhannes Jóhannesson, Laura Berlin, David Oakes, Caroline Henderson, Pollyanna McIntosh i Asbjørn Krogh Nissen.

loader

RadioZET.pl/Netflix