Zamknij

„Wikingowie: Walhalla“ – poznaliśmy obsadę spin-offu popularnego serialu

27.01.2021 17:00

„Wikingowie: Walhalla“ to kontynuacja serialu “Wikingowie“, rozgrywająca się sto lat po finale oryginalnej serii. Właśnie poznaliśmy obsadę. Co jeszcze wiemy o nowej produkcji Netflixa?

Wikingowie Walhalla: obsada i pierwsze szczegóły serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Wikingowie: Walhalla” to nowy serial telewizyjny, stworzony specjalnie z myślą o platformie streamingowej Netflix.

Jest to spin-off serialu „Wikingowie” amerykańskiej stacji History. Netflix posiadał jednak prawa do emisji produkcji na świecie, a włodarze platformy szybko zauważyli, jak wielką popularnością cieszy się ten tytuł. Niedawno zdecydowano więc oficjalnie zamówić serial-odnogę głównej opowieści. Tak właśnie powstali „Wikingowie: Walhalla”, nowa produkcja, osadzona w znanym i lubianym świecie. Teraz poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące serialu.

Zobacz także

„Wikingowie: Walhalla” – fabuła 

Akcja nowego serialu ma rozgrywać się 100 lat po finale "Wikingów", na początku XI wieku. Ośmioodcinkowy serial ma przybliżyć historię najsłynniejszych wikingów. Wśród nich: Leif Erikson, Freydis, Harland Srogi, czy normański król Wilhelm Zdobywca. Bohaterowie serialu będą przecierać szlaki i walczyć o przetrwanie w ciągle zmieniającym się i ewoluującym świecie.

Za produkcję serialu odpowiada Jeb Stuart, który jest showrunnerem i głównym scenarzystą nowego serialu. Do współpracy przy scenariuszach zatrudniono: Vanessa Alexander, Declan Croghan i Eoin McNamee, a za kamerą staną: Niels Arden Opley, Stephen St. Leger i Hannah Quinn.

Zobacz także

„Wikingowie: Walhalla” – poznaliśmy członków obsady

Netflix zaprezentował zdjęcia członków obsady serialu oraz krótki opis postaci, w które wcielają się poszczególni aktorzy. Na planie serialu spotkają się: Sam Corlett, Frida Gustavsson, Leo Suter, Bradley Freegard, Jóhannes Jóhannesson, Laura Berlin, David Oakes i Caroline Henderson. Co ważnie – w serialu pojawią się także znane z oryginalnej serii twarze: m.in. Pollyanna McIntosh i Asbjørn Krogh Nissen.

loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

"Wikingowie: Walhalla" - oficjalne opisy postaci:

Wraz z fotografią członków obsady, Netflix podzielił się także krótkimi notkami biograficznymi postaci, które grać będą pierwsze skrzypce w „Wikingowie: Walhalla”. Opisy prezentują się następująco:
SAM CORLETT jako LEIF ERIKSON
Mieszkający na Grenlandii, wychowany na obrzeżach znanego świata, Leif pochodzi z silnie zżytej rodziny, przesiąkniętej starymi pogańskimi wierzeniami. Nieustraszony i niezwykle wytrzymały żeglarz, Leif, jest naszym dostępem do świata Wikingów, w którym zachodzą gwałtowne zmiany.
FRIDA GUSTAVSSON jako FREYDIS ERIKSDOTTER
Zaciekle pogańska, ognista i uparta, Freydis jest zagorzałą wyznawczynią "starych bogów". Podobnie jak jej brat, Leif, przybywa do Kattegat jako outsiderka, ale staje się inspiracją dla tych, którzy przestrzegają starych zwyczajów.

LEO SUTER jako HARALD SROGI
Urodzony w szlacheckiej rodzinie Wikingów, Harald jest jednym z ostatnich wojowników. Charyzmatyczny, ambitny i przystojny, jest w stanie zjednoczyć zarówno wyznawców Odyna, jak i chrześcijan.

BRADLEY FREEGARD jako KANUT WIELKI
Król Danii. Mądry, sprytny i bezwzględny wódz Wikingów. Trzyma swoich przyjaciół blisko, a wrogów jeszcze bliżej. Jego ambicje wpłyną na bieg historii w XI wieku i uczynią go kluczową postacią epoki Wikingów.
JÓHANNES JÓHANNESSON jako OLAF HARALDSON
Olaf jest starszym przyrodnim bratem Haralda. Potężny fizycznie i ambitny, jest surowym i bezlitosnym wikingiem. Olaf jest "starotestamentowym" chrześcijaninem.
LAURA BERLIN jako EMMA Z NORMANDII
Młoda, ambitna Emma z Normandii pochodzi z normańskiego dworu i jest z krwi Wikingów. Politycznie obyta i jedna z najzamożniejszych kobiet w Europie.
DAVID OAKES jako EARL GODWIN
Ostatni ocalały. Główny doradca króla Anglii. Urodzony na politycznym marginesie, jego przebiegły charakter zaprowadzi go daleko.

CAROLINE HENDERSON jako JARL HAAKON
Wielka wojowniczka i tolerancyjna przywódczyni, Haakon rządzi Kattegatem pewną ręką. Choć jest poganką, udało jej się utrzymać Kattegat miastem otwartym na wszystkie wyznania w trudnych czasach. Będzie wpływową mentorką dla Freydis, którą będzie inspirować swą mądrością.

Powracające postacie:

POLLYANNA McINTOSH jako KRÓLOWA ÆLFGIFU - wyrachowana i ambitna, duńska królowa Ælfgifu ma do odegrania ważną rolę w politycznych zmaganiach o władzę toczących się w północnej Europie. Wykorzystuje swój urok i przebiegłość do wielkich celów, promując interesy swojej ojczyzny i próbując umocnić się w rosnącej strukturze władzy Kanuta.

ASBJØRN KROGH NISSEN jako JARL KåRE -  bohater stanowi zagrożenie dla starych pogańskich zwyczajów.

Czytaj także: Jodie Turner-Smith z główną rolą w serialowym prequelu „Wiedźmina“. Kogo zagra?

RadioZet.pl/Materiały prasowe Netflix